Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
tovornjak forumGlavne temeTransportprevoz živih živali - avstrija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prevoz živih živali - avstrija  (Ogledov: 7609 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
kontek
Sopotnik

Objav: 31

« : 05.05.2009, 18:47 »

lep pozdrav!

zanima me, če ima kdo slučajno izkušnje s prevozom živih živali, pa če bi lahko malo povedal kako to poteka? ali moraš imeti kak poseben izpit oz. licenco, da lahko voziš žive živali?
zanima me pa zato ker se zanimam za eno tako delo...

obenem bi pa še vprašal, glede na to da je to delo za avstrijsko firmo, kolk so kaj plače gra? a vozi kdo slučajno v avstriji, da bi lahko povedal kaj več ali pa ima mogoče kdo kake podatke o plačah v avstriji iz prve roke (za voznike mislim)?

najlepša hvala za odgovore!
Grega
« Zadnja sprememba: 05.05.2009, 20:04 kontek » Prijavljen

No ja pa kaj? Človek mora vsega se privadit, človek mora marsikaj skoz dat, če hoče kdaj, pa kdaj,...:)
Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #1 : 05.05.2009, 23:14 »

Da boš lahko vozil živino boš na Igu moral najprej opraviti tečaj, da dobiš en kartonček o usposobljenosti.
Plače tudi niso nevem kaj večje kot pri nas (po mojih info) saj je tudi tam udarila kriza pa tudi vse več je takih, ki te samo izkoristijo pol pa adijo.

S prve roke ti pa lahko povem, da če res nikoli v življenju nisi delal kaj dosti z živalmi (razen psov in mačkov,...  lol ) da si raje najdeš kaj drugega.

LP Matej
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
kontek
Sopotnik

Objav: 31

« Odgovor #2 : 06.05.2009, 12:07 »

kje dobim to dovolilnico - katera firma ma za to usposabljanje? pa kolko to stane?

kake pa so plače - konkretno? ker zdaj delam za zelo mali denar...

zakaj ne priporočaš da bi vozil živali, če nisem kdaj delal z njimi? drugač pa še kr mam izkušnje z živalmi - stric ma majhno kmetijo in ogromno pomagam oz sem pomagal v hlevu in drugih opravilih...

hvala za odgovore
Prijavljen

No ja pa kaj? Človek mora vsega se privadit, človek mora marsikaj skoz dat, če hoče kdaj, pa kdaj,...:)
Strani: [1]   Gor
Natisni
Pojdi na: