Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mediji o transportu  (Ogledov: 16106 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« : 08.03.2009, 14:37 »

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/tovornjakarji-na-robu-obupa.html
« Zadnja sprememba: 08.03.2009, 14:41 just_a_girl87 » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Sviz
Poznavalec

Objav: 578

« Odgovor #1 : 08.03.2009, 15:03 »

in glih ta pravega grejo intervjujat lol lol lol lol
Prijavljen
s1600
Voznik

Objav: 378

« Odgovor #2 : 08.03.2009, 15:06 »

bolj se je treba zamislt nad tem kakšni komentarji so pod temi objavami shake
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

« Odgovor #3 : 08.03.2009, 15:09 »

bolj se je treba zamislt nad tem kakšni komentarji so pod temi objavami shake

Ahh komentarje brat je ravno tako kot bi na furi poslušat CB postajo...eden bolj pameten kot drugi. Pač vlada demokracija in to treba jemati v zakup.

LP
Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #4 : 08.03.2009, 18:33 »

in glih ta pravega grejo intervjujat lol lol lol lol

Rehar :)
Prijavljen

Velkić
just_a_girl87
Voznica - Študentka

« Odgovor #5 : 12.03.2009, 00:00 »

Ne vem kaj je tele dni transport tako "in"...
http://24ur.com/novice/slovenija/krizne-razmere-v-avtoprevoznistvu.html

LP
Prijavljen

just_a_girl87
Voznica - Študentka

« Odgovor #6 : 27.03.2009, 23:07 »

Še ena novica:

http://24ur.com/novice/slovenija/avtoprevozniki-bodo-protestirali.html
Prijavljen

Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #7 : 27.03.2009, 23:29 »

Nažalost bomo spet spoznali, da je slovenski nacionalni šport faušarija in zahrbtnost. Ko bodo eni stavkali bodo drugi lepo pobrali njihove fure in si polnili žepe.

Za resnejši začetek bi jaz predlagal nekaj urno popolno zaporo cestniske in tudi izvoza pred cestninsko. Po nekaj bi pa prešel urah prešel na tole njihovo verzijo. Toliko, da bi jih vsaj malo spomnili na lansko stavko v Italiji.
Ampak to sem samo jaz. Ali pač??

LP Matej
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
Joc
Voznik Avtobusa
*
Objav: 272

« Odgovor #8 : 09.08.2009, 22:02 »

Ne vem,če je kdo že bral ta prispevek...meni se zdi zelo ZANIMIV  nod  thumbs

http://www.etransport.si/zdruzenja/ogled/267

...in (žal) tudi RESNIČEN  nod confused mellow angry
« Zadnja sprememba: 09.08.2009, 22:14 Joc » Prijavljen
Gorazd Jelen
Sopotnik

Objav: 158

King of the road

« Odgovor #9 : 13.08.2009, 20:54 »

A ni z zadnjega TRANSPORTa in avtor če se ne motim je Pintar. Sicer dokaj realistični opis, mogoče malo preveč dramatiziran, samo po mojem ni bil objavljen v pravem mediju, da bi vsaj delno izval pravi očinek, Kdo pa bere revijo Transport? Večinoma tisti, ki se s transporom ukvarjamo, s tem pa smo v večini seznanjenji s težnjami tega posla, če le malo bolj opazuješ okoli sebe. Po mojem bi še mogel ta članek pristati na kakšnem dnevnem časopisu, da bi tudi ljudje, ki vidijo v prevozništvu samo slabo, dobili za spremembo tudi kakšno informacijo, ki ne pluva po transportu.
Prijavljen

The road never ends...
Joc
Voznik Avtobusa
*
Objav: 272

« Odgovor #10 : 14.08.2009, 00:18 »

Gorazd...najprej ti ČESTITAM za tvoj 100i post  cool thumbs

Možno,da je ta prispevek res od "samega" g. Pintarja...jaaa,in res bi najbrž bolj "zalegel" v kakšnem drugem mediju ?

Hmmm..."politika","lobiji"... sarcy devil

Dramatiziran se mi niti ne zdi...verjamem v težave "začetnikov" v prevozništvu !!!

...beri(te) predzadnji odstavek !!!

« Zadnja sprememba: 14.08.2009, 17:22 Joc » Prijavljen
Boštjan
Poznavalec
*
Objav: 903

Think chocolate!

« Odgovor #11 : 14.08.2009, 11:34 »

Kolikor mi je znano avtor omenjenega prispevka ni Pintar, ampak dejansko nek prevoznik.
Prijavljen

V življenju največ tvegamo, če ne tvegamo.
Gorazd Jelen
Sopotnik

King of the road

« Odgovor #12 : 14.08.2009, 16:23 »

Joc, hvala.
Meni se je zdelo, da je od njega, na koncu pa sploh ni važen avtor ampak vsebina.
Niso pa to težave samo pri začetniki, ampak vsesplošne, le da slednji najbolj občutijo. Kakorkoli, moja mnenje, da je malo preveč dramatiziran, bazira na tem, da so za razmere v veliki meri krivi prevozniki sami. Tovornjaki so se na veliko kupovali, tudi nekateri po več 10 naenkrat, delovna sila uvažala in s tem padla kvaliteta dela, cene izbijale drug drugemu, samo da se je še obseg povečal, pačilni roki podalševali, da bi se še kakšni prevozi lahko drugemu prevzeli... Zdaj pa se je obseg dela zmanjšal. pa vsi jamrajo in grozijo. Res pa je da je država dvignila cestnino v totalnem nepravem času in tudi dvig je drastičen. Cena nafte je v zadnjih letih hudo rastla, ampak pred parimi leti se je vozilo za okrog 1 EURO na km zdaj pa za 0,675. Po sistemu, če neboš ti pa bom jaz! Ne da se bi dogovorila, da za tkšno ceno ne gre in oba zahtevala večjo. Nenazadnje nesmemo pozabiti, da v času velikih nakupov tovornjakov, so prevozniki jamrali, da ni voznikov, da bi pa plače dvignili pa ne.
Prijavljen

The road never ends...
Andreja
Sopotnica

Objav: 396

Scania&Volvo forever the best!!

« Odgovor #13 : 09.04.2011, 20:33 »

Dam ta link kar v to temo sej dost ni faljeno shake
http://iztokgartner.blog.siol.net/2011/03/29/jebeni-tovornjaki/

Prijavljen

Scania..It’s much more than a truck; it’s the face of your business, a reflection of your pride and a symbol of your style.
s1600
Voznik

« Odgovor #14 : 09.04.2011, 21:14 »

Mater bi njega in njegovega porscheja nekam odrinil...
Prijavljen
Piranja
Voznik
*
Objav: 248

Piranja

« Odgovor #15 : 10.04.2011, 04:59 »

ma tip en mansi problem sam s sabo. poglejte njegov blog, vam bo hitro jasno
Prijavljen
Štopar
Voznik
*
Objav: 813

ŠTOPAR

« Odgovor #16 : 16.04.2011, 21:33 »

Bom kar tule objavil zanimivo reportažo. To podmornico sem danes prehiteval na obvoznici Venezie!!! ;-) ;-)

http://24ur.com/novice/slovenija/ste-na-cesti-videli-podmornico-da.html
Prijavljen

Denis Veljkovič
Sopotnik

« Odgovor #17 : 17.04.2011, 10:40 »

Huhu :)   S katerga kraja pa je ta fimra CEM-TIR  ?
Prijavljen

Velkić
Andreja
Sopotnica

Objav: 396

Scania&Volvo forever the best!!

« Odgovor #18 : 17.04.2011, 13:41 »

Huhu :)   S katerga kraja pa je ta fimra CEM-TIR  ?

http://www.cemtir.com/kontakti.htm
Prijavljen

Scania..It’s much more than a truck; it’s the face of your business, a reflection of your pride and a symbol of your style.
Denis Veljkovič
Sopotnik

« Odgovor #19 : 17.04.2011, 15:55 »

thumbs
Prijavljen

Velkić
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #20 : 22.04.2011, 21:16 »

Koliko je meni znano je lastnik slovenec, firmo pa ima registrirano v Sloveniji ;-)
Prijavljen

Denis Veljkovič
Sopotnik

« Odgovor #21 : 01.05.2011, 19:54 »

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/slovenski-prevozniki-so-imeli-lani-vec-dela.html

Taprava slika !
Prijavljen

Velkić
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #22 : 26.10.2011, 13:47 »

http://www.zurnal24.si/voznike-je-strah-za-sluzbe-clanek-135306

to je pred enim mesecem, danes v primorskih novicah pa pravijo, da je najprej na vrsti odprodaja vseh vozil, in nato ukinitev družbe intereuropa transport
Prijavljen
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #23 : 27.10.2011, 23:15 »

18.11. naj bi se začel likvidacijski postopek, ki bo trajal tja do marca/aprila prihodnjega leta! Postopoma bojo prodali ali dali v najem vsa tovorna vozila in dokončno zaprli Intereuropo Transport d.o.o.  sad
Prijavljen

s1600
Voznik

« Odgovor #24 : 25.11.2011, 20:20 »

http://www.zurnal24.si/imeli-niso-niti-za-bencin-clanek-141443
Prijavljen
Gorazd Jelen
Sopotnik

King of the road

« Odgovor #25 : 25.11.2011, 20:57 »

Zanima me kateri tovornjak vozi na bencin, glede na to, da so tankali bencin na shellu...
Po imenu sodečega lastnika Šega Franca, če je to isti Šega F.(brat od prevoznika Slavko Šega), ki je že par prevozniških firm zafural, se na opisano v članku ne čudim. Samo zanima me, kako lahko eni in isti nonstop odpirajo in prevzemajo firme pa jih potem z dolgom zaprejo, pa nikomur nič. A poštenjakom, pa bi radi skalo na hrbtu zdrobili...
Prijavljen

The road never ends...
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #26 : 25.11.2011, 21:01 »

hi hi hi, bencin pretakali, če že laže naj se vsaj pozanima na kaj laufa kamion
Prijavljen
Kamionar
Poznavalec

Objav: 85

Bodi to kar si........

« Odgovor #27 : 05.01.2012, 10:22 »

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/v-intereuropi-odpustili-130-voznikov.html
Ko sem se v začetku osemdesetih , hotel učiti za "kamionarja" je bila Interevropina šola v Kopru prva izbira.Interevropa je bila zelo dobro organizirana , imela je dober avtopark .Velikost podjetja je dajala neko varnost .
Nažalost je bil letnik že zapolnjen . "Kamionar" sem postal vseeno ,  a mi je pogled marsikdaj zataval na zelene kamione in njihove voznike .Le-ti so bili ponosni na svoje podjetje . To se jim je videlo .
Sam sem se skozi "kamionarstvo" prebijal , kot samostojni in nato kot zaposleni v zasebnem podjetju . Kljub ločitvi in samohranilstvu se večkrat zahvalim bivši ženi , saj sem moral "kamionarstvo" obesiti na klin . Ko se danes spomnim na minimalno plačo in podpisane dnevnice za gotovinski del plače , mi je lažje . Delam v kolektivu , kjer so plače resnično plače . A ne delam več v transportu .
Z leti dela v transportu , sem se naučil , da je transport pojem za izčrpavanje .Samo , da je , potem pa ga izčrpavajo . Tako v "družbenih" podjetjih , kot v zasebništvu .
Le malo jih je , ki resnično živijo kot transportniki .
 Tako , da so lahko vozniki Interevrope in Viator-Vektorja , kljub grenkobi , ponosni , da so ustvarili sloves firm .
Tudi sam sem mislil , da se nebom znašel v "normalnih" službah , a po nekem času pač gre življenje naprej .Sam sem sicer iz transporta odšel , ko se je še dalo dobiti uredu službe .
 Fantom bo sedaj težje . A upam , da bodo našli službe in bodo zgodbe o "kamionarskih" časih z ponosnostjo razlagali vnukom . Ker življenje gre naprej in...
Upam , da nekdo shrani slike in ostali material Interevrope in Viatorja.
Prijavljen

Be careful out there , they waiting for you at home.
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #28 : 07.01.2012, 18:15 »

Zelo lepo napisano!!!!

Tudi jaz sem pred 7-imi leti začel z ponosom pri Intereuropi. Vendar že takrat ni bilo več to, kaj bi moglo biti. Že takrat je politika krojila usodo. Direktorji so se menjevali kot po tekočem traku, vsak si je nakaj vzel....a naši vodilni so še zmeraj spali na lovorikah. Čas nas je povozil, politika je naredila svoje in zdaj smo tu na koncu ceste, kjer ni več povratka nazaj....
Samo predstavljam si lahko občutke mojih sodelavcev, ki so 25, 30 let bili za volanom in branili slovesno ime Intereurpoe! Življenje so dali Intereuropi in zdaj takšen klaveren konec. Intereuropa se je rodila iz transporta, vse kaj je nastalo je nastalo zaradi transporta in kamionov, zaradi šoferjev! Zdaj nas pa več ne potrebujejo!  sad
Več kot 60 let, tradicija,kvaliteta, dober trg in renome....zdaj pa pogreb.... puppyeyes
Prijavljen

Strani: [1]   Gor
Natisni
Pojdi na: