Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: HR Dovolilnice!!!  (Ogledov: 5305 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
pirpiksna™
Voznik
*
Objav: 547

« : 07.03.2009, 00:56 »

http://24ur.com/novice/slovenija/hrvati-pridrzali-slovenskega-prevoznika.html#video

No torej, na kaj želim opozoriti z to temo.... Bolje imeti dovolilnice, kot pa se švercat, pa hantle delat....

Sicer, danes popoldan, ko sem bil na Dragonji, sem bil hočeš-nočeš priča epilogu tega dogodka, ne da bi zanj sploh vedel (pač špedicija-nismo na tekočem kaj je sosedova Micka z popTV rekla naši Jožici iz RTV.press).

Torej da opišem moj dogodek; ob cca 8.35 uletim na hrvaško stran Dragonje (zakaj tak pozno-o tem nebi, je bilo pa v povezavi z CMR, sedaj pa seštejte 1+1), kjer mi en izmed Habjanovih šoferjev jamra da ima že od jutra "pizdarijo". Jaz kot pač jaz, z dougo lajtngo, mi ne potegne takoj rek; "jaz se švercam, ali kamijonđija ga najebe" (kajmak in marmelada), zato probam, z SLO CMRjem, ter nemškimi faklturami. Rezultat obtičim na meji, ter se pridružim Habjanu, ki "jamra", po dolgem prerekanju Habjanu le uspe prepričat carinika (šofer je šel dobesedno na nož, čeprav je vedel, da razkira 1000€ kazni), da je imel robo, naloženo v Švici, dejansko naloženo v SLO in brez faktur (oz so mu jih niso dali, razen CMRja ni imel dokaza, da je dejansko natovarjal v SLO), dočem, jaz pa sem imel vse paprirje nemške, ter CMR slovenski, kar je že špediterju šlo v nos, tako da mi drugega, kot potegnit dovolilnice, zraven original CMRja izpod "povštra" ni preostalo. Sicer vmes je bilo še nekaj drugih-nepomembih zadev, a prava burka se je začela z prihodom, v 24h omenjene ekipe, ko so začeli cariniki vsaj kolikor sem zasledil, preden sem "spizdil" na varno, peniti, in na koncu carinil na Dragonji tri ure, a Štau pa do našega prehoda.

Torej nauk te zgodbe:, izpred 15 dni je po nekem novem hrvaškem zakonu ali uredbi (naj prosim kdo dejansko te informacije preveri, da nebomo natolcelavli v prazno), začelo veljati, da morajo imeti vsa vozila nad 6t NDM, dovolilnico, v kolikor pripeljejo tovor iz tretje ali drugi (npr SLO) države, ter se ugotovi, da je bil tovor predhodno pripeljan iz tujine, razen če le ta pride v sosednjo državo po zraku, železnici ali vodi. kar v prevodu za našo kmečko pamet pomeni;  Če se tovor naloži v SLO (SLO proizvod, ali proizvod iz uvoza) in iz nobene deklaracije ni razvidno, da je v SLO prišel iz tujine, oz. se z spremno dokumentacijo lahko dokaže, da je le ta prišel v SLO po letalu, vlaku ali ladiji, a ne z tovornim vozilom v cestnem prometu, v tem primeru NE potrebuješ dovolilnice. V kolikor pa pride  tovor v SLO po cestnem prometu  iz tujine, pa čeprav se tukaj preloži, na drugo vozilo (ali pa se zamenja samo CMR), ter nato nadaljuje pot na razklad na Hrvaško pa je dovolilnica potrebna. Torej po mojem mnenju, ter besedah carinika, glede na zgornji prispevek bi voznik, ki je sadje pripeljano po cesti iz Španije v SLO, ter tam preloženo na njegov kamion z namenom razklada v Hrvaški potreboval dovolilnico.... Tako da glede na članek ne vem kako so rešili zadevo, ker jaz sem z Dragonje ob okoli 10.50 krenil, pa je še zmeraj bla štala, imam pa občutek, da so zaradi medijskega pompa zadevo pometli pod preprogo. Sicer pa nasvet, da za rezervo skrita dovolilnica pod "deko" nebo nikomur odveč.... Sicer pa kolikor sem špediterja, ki je danes dobesedno "najebal" razumel, da se je bolje z špediterje kregat pol ure, če rabiš dovolilnico ali ne, kot pa "ponesreči" dobi carinik fakture brez dovolilnice, ker te pa vas reši res en dober in drag "KAFFE", ali pa "položnica".....

73 piksna

PS: Da nebo kdo trdil, da širim neresnice, prosim, dajte zadevo preverit, sicer pa veste kakšen je Hrvat, ta teden bi rad tako, drug teden bo pa spet drugače, nikdar, res nikdar pa nebo tako prav, da bi bil srečen,....

PPS: Sicer pa kratek povzetek zgornjega pisanja; Kot bi šef rekel.... Zabluzil si cel dan, pa čisto nič naredil,... Žal mu moram tokrat dati prav...
Prijavljen

73 de S54Y

Da si šofer, ne rabiš biti nor....

....pomaga pa!
Strani: [1]   Gor
Natisni
Pojdi na: