Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
tovornjak forumGlavne temeTransportplače šoferjev v domačem prevozu
Strani: [1] 2   Dol
Natisni
Avtor Tema: plače šoferjev v domačem prevozu  (Ogledov: 44326 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
mikkeni
Sopotnik

Objav: 4

« : 14.04.2008, 18:25 »

Zanima me, koliko pridejo kaj bruto/neto plače za delo šoferja recimo za vožnje po Sloveniji (oddelaš 8h do 10h ur dnevno). Verjetno kakšne bajne vsote tu niso ane?
Prijavljen
Njofra
Voznik

Objav: 207

« Odgovor #1 : 14.04.2008, 20:00 »

Težko,da bi kdorkoli pisal po forumu o plačah-morda na zs.Sicer pa prav ne vem kako dobre niso,a ne?
Prijavljen
Aljaž
Voznik
*
Objav: 269

« Odgovor #2 : 14.04.2008, 20:19 »

Bratranec dela na kiperju v večji firmi pa ma ~1000€ je pa na premikih oz vlači stroje s kiperjem.Dela vedno več kot 8 ur na dan včsaih tud soboto ali celo nedeljo.
Sicer pa lahko te nadure ki se naberejo pol pozimi porabi ko ni dela in je doma pa dobi isto plačano. Pomoje pa so na kiperu tam od 700-1000 € al pa pošlji ZS uporabnici Anči ona ti bo znala povedat verjetno... Za kako dostavo pa nimam pojma...
Prijavljen
CB - Dejan
Sopotnik

Objav: 440

Gočovc

« Odgovor #3 : 15.04.2008, 09:17 »

No jaz bom začel z dostavo s volumenskim Actrosm v kratkem.
Je pa že sama specifika dela pri meni kar fajn(tudi po 10 strank na dan, pa večino privat)
Mislim pa da kaj dosti več kot 1000€ ne bom videl.
Dela se pa skozi po min. 12 ur.
Prijavljen

Gledam kokice pa jem film....
Nafta
Sopotnik

Objav: 110

Volvo FH 12 Power !

« Odgovor #4 : 15.04.2008, 11:57 »

Jah, tam če delaš recimo od 7h do 2h, zaslužiš okol 700 €, več ti tut najbolj fer šef ne more dat (če si odvisn od firme, pri kateri nalagaš, in če je res šef tako fer kot je bil tisti, pri katerem je prej oče vozil).

Drugače pa če delaš 12h, tam nekje od 4h zjutraj pa do 4h popoldne, se pa zasluži okol jurja, to je en že povedal.

In to je to za šoferaj po Sloveniji.  wink
Prijavljen

Kje so tisti zlati cajti,
Ko šofer je bil gospod,
Tisti prvi cajt na vasi,
Zakon bil je vsepovsod !
Nik Šavli
Sopotnik

Objav: 15

« Odgovor #5 : 01.05.2008, 13:41 »

Vozil sem kruh z Ategom 7,5 NDM. Ob enih ponoči naklad, nato pa 4 stranke.
Okoli 8-9 zjutri sem končal. Delal sem 6 dni v tednu.
Plača 1000 EUR! Delo sicer prima, a kaj ko ni bilo rednih eurčkov.
Prijavljen
Anča
Voznica

Objav: 140

« Odgovor #6 : 03.05.2008, 20:50 »

ah, se da kar dobro zaslužit... nod
Prijavljen

...vse se zgodi z razlogom...
Nik Šavli
Sopotnik

Objav: 15

« Odgovor #7 : 04.05.2008, 13:20 »

Pri nekaterih avtoprevoznikih v domačem prometu se da nekaj zaslužiti. Napram fabrikam ko imajo delavci po 400 - 500 EUR.....Poznam pa dosti avtoprevoznikov, pri katerih je zasluzek le malo višji od fabriške plače angry
Prijavljen
Anča
Voznica

Objav: 140

« Odgovor #8 : 18.05.2008, 18:11 »

ja moraš malo zbirat...sej je vsepovsod tako... cool
Prijavljen

...vse se zgodi z razlogom...
Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #9 : 29.05.2008, 21:35 »

Evo, ko smo že pri plačah šoferjev...Včeraj je en tip tle pri nas nakladal in sem ga vprašal kolko zasluži...(vozi špedicijo!)...reklel je da dobi na mesec prbl 2000e, potem mi je pa rekel da je prejsni mesec dobil samo 22 evrov  confused (Kako ???), potem mi je pa razložil da je tolko dobil zaradi tega ker so mu v Španiji ukradli nekaj reči s kamiona in je moral sam pokriti škodo...Kruto....
Zdaj kolko je to res ne vem, ampak tle sem napisal kar mi je on povedal....
Prijavljen

Velkić
Matej R
Sopotnik
*
Objav: 297

« Odgovor #10 : 29.05.2008, 22:32 »

Jst mislim da če je dal šofer ključavnico na kamion, mu nima kej trgat, če mu tudi sicer sploh lahko. Drugače bi pa ja naj vsi prevozniki meli tovor zavarovan, tudi mi mamo, je pa res da enega na 100.000eur, drugi je pa polica bila sklenjena se pred euri, je pa na 100.000 dolarjev, če se prav spomnim.
Drugače je pa to isto kakor če šofer naredi škodo na vozilu. Če ga je strah da jo bo, si lahko avto samo dodatno zvaruje, za nastalo škodo pa delodajalec NE sme odtrgat od plače, tak kak jest vem.
Čebi pa že, ga pa greš prašat zakaj je to blo odtrgano,pa kulkrat še bo, pa če je velik, pač greč na pumpo po nafto in mu potem poveš: tole sem si natankal za prejšni mesec kolkor si mi odtrgal, pa ker vem da mi od 1. do danes tudi
nebi več plačal sem si še to natočil nafte, ti mi sam knjigo dej, dnar pa sedaj pač obdrži.
« Zadnja sprememba: 29.05.2008, 22:34 Matej R » Prijavljen

Nikjer v svetem pismu ne piše, da plina ne smem pohodit do konca!
Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #11 : 29.05.2008, 23:09 »

Matej nevem nič, jaz sem samo napisal tko ku je on pravil meni...po domače povedano če je on lagal mene lažem jst vas.
Prijavljen

Velkić
Joc
Voznik Avtobusa
*
Objav: 272

« Odgovor #12 : 06.05.2009, 21:43 »

Hmmm...saj ne vem,če ne bi to bolj spadalo v Temo Saj ni res,pa je ???

Včeraj sem se slučajno srečal z starim znancem,ki mi je povedal,da vozi mednarodno špedicijo za "najboljšega soseda" (pri XY privatniku-hladilnik-sadje,zelenjava) za 600 EURov netto plače-vglavnem Italija,Makedonija... shocked shocked shocked

Vsaj z "Čoko" je zelo zadovoljen  grin cool thumbs

Sicer ima veliko željo postati moj sodelavec-dela D kat.
Pri nas bi res imel 1X več REDNE plače+Regres,13o plačo...in tudi precej večjo ODGOVORNOST,vstajanje sredi noči,mestno gnečo (stres)službe ob nedeljah in praznikih...res pa tudi vsako noč spanje doma,cca. 2 prosta vikenda mesečno...dokaj "sigurno" službo-kljub recesiji...

Čeprav se dandanes nič ne ve...vse je mogoče... "DENAR,SVETA VLADAR"
Slišal sem že GOVORICE o prodaji tudi MPP...trenutno se prodaja naš PPP...

PPP-Primestni Potniški Promet
MPP-Mestni Potniški Promet

P.S.
Upam,da so res le "govorice"  nod 
« Zadnja sprememba: 06.05.2009, 22:10 Joc » Prijavljen
Sviz
Poznavalec

Objav: 578

« Odgovor #13 : 07.05.2009, 15:06 »

jaaa, ma ti je pozabil povedat da ostalo dobi v dnevnicah
Prijavljen
kontek
Sopotnik

Objav: 31

« Odgovor #14 : 08.05.2009, 14:48 »

iz strahu žal umikam svoj post...
« Zadnja sprememba: 09.05.2009, 12:37 kontek » Prijavljen

No ja pa kaj? Človek mora vsega se privadit, človek mora marsikaj skoz dat, če hoče kdaj, pa kdaj,...:)
Joc
Voznik Avtobusa
*

« Odgovor #15 : 08.05.2009, 18:55 »

Ta tvoj (izbrisani) odgovor ŽAL potrjuje dejstvo,da nekateri delodajalci izkoriščajo trenutno recesijo  nod

Hmmm,dela je res najbrž manj (tudi moja žena je že Januarja izgubila službo...povezano z avtom. industrijo confused puppyeyes sad),ob odpuščanjih je delovne sile dovolj...če hočeš,delaj za tak denar ali pa bo drugi...

Vsa čast vsem,ki jih ta recesija ni prizadela...ali so se "znašli" ali so imeli SREČO ???

Upajmo,da čimprej mine  nod

« Zadnja sprememba: 09.05.2009, 16:35 Joc » Prijavljen
Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #16 : 08.05.2009, 23:34 »

Ja res je, da vse več delodajalcev močno izkorišča tole krizo.
Jaz se sicer nimam kaj dosti pritoževati čez mojo plačo, ker za to količino dela ni tako slaba (upam da šef ne uporablja interneta  lol )
Dobim 545 eur netto plače, na to potem še pridejo prevozni stroški, malica in dnevnice.

LP Matej
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
Joc
Voznik Avtobusa
*

« Odgovor #17 : 09.05.2009, 16:39 »

Citat:
jaaa, ma ti je pozabil povedat da ostalo dobi v dnevnicah

Sviz,če je pri tebi tako-vsaka ti čast  cool thumbs

Citat:
Vsa čast vsem,ki jih ta recesija ni prizadela...ali so se "znašli" ali so imeli SREČO ???
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #18 : 09.05.2009, 21:57 »

logično da sem tud jst znižal plače, samo kdor trdi da dobi 600 eur za mednarodno, ali laže al pa je nor. pri meni znese nekje 1400 do 1600, je pa res, da si za ta dnar cel mesec od doma
Prijavljen
CB - Dejan
Sopotnik

Gočovc

« Odgovor #19 : 09.05.2009, 23:39 »

Nekateri dobijo za cel mesec od doma po 3000€ plače.
Kdo je pa tukaj nor grin
Prijavljen

Sviz
Poznavalec

« Odgovor #20 : 10.05.2009, 00:11 »

da bi pri meni dobu 3000, bi moral naredit cca 25000 km...
kolkor poznam situacijo, 3000 ne dobi nihče več, zadnjič sem sicer slišal da pri eni firmi v italiji na hladilniku dobiš tudi do 4000, spiš pa cca 2 h na dan, drugo samo gas.
Glede na to, da kot svetovalec delam za marsikatero firmo, ti povem, da trenutno nekateri za delo od pon do petka plačujejo 1100 eur, še vedno pa dobiš tudi heroje, ki plačjo 1900 za isto pon-petek in cca 9000 km. eden takih je ravno dva meseca nazaj šel v stečaj.
jebiga, se bo treba navadit, da je za razliko od leta nazaj delovne sile kolikor hočeš na razpolago, in zdaj odpade umetno dviganje cene. šofer je konec koncev poklic ki zahteva nič več kot končano osnovno šolo, in ni teorije, da si zato lahko plačan kot kirurg
Prijavljen
Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #21 : 10.05.2009, 02:31 »

Vem za firmo v Prekmurju, kjer sta dva šoferja na enem kamionu pa furata samo Slovenija - Anglija. V nedeljo zvečer štartata in ob sobotah rano zjutraj parkirata pa sta na 3000 mesečno. In oba skupaj delata nekaj nad 25000 km. Firma pa čist dobro posluje.

En stari maček v vodenju firm mi je povedal zelo dober stavek:
Podjetje je le tako dobro, kot so dobri zaposleni in ne kako dober je šef.

LP Pajo
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
Joc
Voznik Avtobusa
*

« Odgovor #22 : 10.05.2009, 07:00 »

Hmmm,jaz pa mislim,da eno brez drugega ne more uspešno "funkcijonirat"...
Šef (lastnik) skrbi,da imaš delo (fure),za katerega si čimbolje plačan-stimulativno,da imaš z čem delat-tovornjak (vzdrževanje) itd...

Prijavljen
CB - Dejan
Sopotnik

Gočovc

« Odgovor #23 : 10.05.2009, 10:58 »

nekateri za delo od pon do petka plačujejo 1100 eur, še vedno pa dobiš tudi heroje, ki

Za špedicijo?
Jaz za tak denar vozim doma...
Prijavljen

just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #24 : 10.05.2009, 11:29 »

jebiga, se bo treba navadit /.../ šofer je konec koncev poklic ki zahteva nič več kot končano osnovno šolo, in ni teorije, da si zato lahko plačan kot kirurg

povsem drži...in če smo pošteni tudi ne bi bilo pravično!

Nekateri dobijo za cel mesec od doma po 3000€ plače.
Kdo je pa tukaj nor grin

Tukaj se strinjam. Osebno poznam firmo in vem (iz prve roke), da se ne dela mesečno več kot 14.000km in se dobi plača zagotovo nad 2000€, tako da še obstajajo firme. Pa še prav nič slabo jim ne gre oz. nič ne kaže na stečaj. Res pa je, da je vedno več takšnih, ki nižajo plače. Razlogi so različni, nekaj je zagotovo tudi recesija, ki pa ni posledica manj dela, ampak tisti na vrhu se zgovarjajo na recesijo in potem to vsi pridno za njimi pobirajo (z delodajalci na čelu) in potem res pride do tega da ni več toliko fur, oz. fur je dovolj, le ne za takšen denar kot prej. Ampak razlogi pa so v ponavljanju bla bla o recesiji.
Pred kratkim sem govorila z nekim voznikom tukaj v Angliji (ki je sicer Madžar) in je rekel, da se mu šef vedno zgovarja na recesijo, vendar dela ni nič manj, na plači se pozna mogoče za 2%,a mpak še vedno dobi krepko čez 5000funtov za cca. 9000milj na mesec (vozi večinoma v holandijo, belgijo, tja do nemčije najdlje). Tako da če kdo doma ni zadovoljen in nima obveznosti...EU ponuja precej možnosti  wink
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 11:41 just_a_girl87 » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Njofra
Voznik

« Odgovor #25 : 10.05.2009, 11:54 »

Ja recesija,ja...Je samo za navadne smrtnike.Vidi se na konkretnih primerih.Lastniki oz.delodajalci nižajo plače in slabšajo pogoje za življenje samo nam,delavcem.Oni pa še naprej menjajo avtomobile ,motorje,jahte,križarijo,pohajajo vsak vikend,itd.Seveda ne vsi,a velika večina.Pred kratkim mi je nekdo omenil,da je lastnik manjšega avtoparka v 4 mesecih naredil veliko zgubo-a še naprej vozi.Alora-komu na čast? Vsega res ni za verjet-prizadetim se opravičujem. lol
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #26 : 10.05.2009, 13:06 »

hja, iz raznih vzrokov, jst recimo imam zelo preprosto računico,stroške je treba plačat, in dokler je manj zgube če vozijo kot bi bila če bi stali, pač vozijo. če se  enkrat vdaš, bo zelo malo možnosti spet pognat, kdor zdaj vztraja, bo delal tudi ko se situacija izboljša.
drugo, tle ni dosti filozofiranja, kot pravim, situacija je taka kot je, ponudbe je dosti, kdor noče delat za tako plačo, je popolnoma svoboden da si poišče drugo službo. Jst zase dobro vem kolko jim lahko plačam, vem kolko so šle cene dol, in brez zamere, nimam namena sploh z vami filozofirat o tem, kdo in kaj je sposoben in kakšne fure se da ali ne da dobit, o plačah drugje pa itak verjamem šele ko vidim bančni izpisek. Vsak ima tudi možnost, da začne delat zase,če misli da je pri komu premalo plačan, potem pa se o tem lahko enakovredno pogovarjamo, da ne bo zdej slučajno spet iz tega ratla debata, kjer predvsem še pod nosom šmrkavi golobradi šoferčki obvladajo u nulo vse,fure, davke, poslovanje recesijo, seks, kurbe, mehaniko, zemljepis,cene kamionov, sisteme plač po firmah širom evrope itd itd.
v rsnici pa, saj vemo kako in kaj, verjetno če če mu guma poči bo klical na pomoč, in če mu vzameš navigacijo, se bo 300 metrov od doma že izgubil
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #27 : 10.05.2009, 13:14 »

Drži, ni potrebno filozofiranje in res je, da so delodajalci lahko presrečni, da njihovi "šoferčki" nimajo več šole (kakšen razred, dva več, pa bi bilo pri mnogih že nekako vzporedno).  grin
LP
Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #28 : 10.05.2009, 13:33 »

valjda, za bit avtoprevoznik tudi ne rabiš nobene posebne izobrazbe, samo tle je debata o plači, ne o potrebnih papirjih.
Prijavljen
Gorazd Jelen
Sopotnik

Objav: 158

King of the road

« Odgovor #29 : 10.05.2009, 14:01 »

Sviz, samo takega voznika, ki se v nobeni situaciji ne znajde, lahko dobiš za 1100eur na mesec, če pa hočeš imeti šoferja, na katerega se zaneseš, pa je treba malo globlje v žep seči. MALO DENARJA MALO MUZIKE!
 Okrog poslovanja podjetij, pa mislim da ni tukaj primeren forum, da debatiramo o tem, ker je to ena tabu tema in sam podjetnik sam najboljše vsaj poskuša poslovati.
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 15:08 Joc » Prijavljen

The road never ends...
Dejan Krajnik
Voznik

Objav: 132

AlfaGTA

« Odgovor #30 : 10.05.2009, 14:10 »

Dejstvo je, da je en kurac vse skupaj. Če ne goniš od ponedeljka do petka ni nič. Kilometrov moraš nardit tam okrog 13000, da lahko pričakuješ plačo cca +- 1800€.
Koliko kilometrov in ur od tega je "v reguli" je pa druga pesem. Tudi pol, ko te ustavi policija, me zanima KDO plača kazen. Da ne govorimo, če se zaradi kakšne utrujenosti in neprespanosti zgodi kakšna nesreča....
Ta sistem(tudi v prevozništvu) je pripeljal do tega, da je zdej situacija taka kakršna je. Na kratko požrešnost delodajalcev....posledično teranje šoferjev...nižanje plač...itd.
Ampak to je že druga zgodba, zgodba ki se nanaša na več ali manj vse poklice...
In Borut, kar se plač tiče ne moreš rečt, da si šofer ne zasluži več...vedno na cesti, kar dobro veš kako je...in pač vse ostalo k sodi zraven.
In tle ni bitno ali maš faks, ali samo osnovno šolo....bistvo je, da je plača na vse skupaj majhna....in na koncu je bolje da greš nekam delat za osem ur....in ciao...imaš več od tega.

Minili so časi, ko je bil šofer gospod....zdej je samo ena nadomestljiva številka v firmi.

Vsi, k se odločate za ta poklic, dobro premislite.

lp

Prijavljen

Sviz
Poznavalec

« Odgovor #31 : 10.05.2009, 14:38 »

ne ne, tistih 1100 zaslužijo šoferji z cca 20 let delovne dobe, pri italijanski firmi, ki je še nedavno tega veljala za firmo, kjer se da zelo dobro služit.
pa še en primer, zadnjič sem na italijanskem forumu prebral, da se je en italijanski šofer na razkladu srečal z šoferjem, ki vozi pri recimo temu poznani in ugledni firmi iz nemčije. za cel mesec zunaj dobi, verjeli ali ne, 1400 eur. verjetno mi ni treba posebej poudarit, da ta šofer ni nemec. tega morda še ne bi verjel, če ne bi pred nekaj tedni slišal zelo podobno zgodbo o zelo podobnih cifrah.
sicer pa, težava sistema je bla v tem da je res čisto vsak dobil neomejeno število licenc,in da so dejansko predvsem slovenski prevozniki preplavili trg v italiji. govorim o italiji, ker ta trg poznam. v zlatih letih konjukture so veselo kupovali kamione,najemali posojila, in zaradi pomanjkanja šoferjev dvignili plače v nebo(noben me ne prepriča, da si šofer lahko zasluži 3000+ eur plače). pa da ne pozabim, sveda takoj zase najnovejšega bmw ali MB.
Tukaj pa pride do izraza pomanjkljiva izobrazba, ker je izobrazbena struktura slo prevoznikov več al manj OŠ, in so v večini ex šoferji, marsikdo jasno ni imel pojma o ekonomiji,stroških itd, da ne govorimo o izračunu lastne cene. Njihovi predstavniki ala emilmilanpintar so bli polni besed o tem, da si prevozniki trg že znajo dobit, samo naj jih država ne ovira z dovolilnicami in podobno. jasno, če so za furo do anglije računali 40% manj od italijanov. Takoj po 2004, ko ni blo več cemtov in dovolilnic, se je začel nesluten razmah, dobesedno vsak kmet la pa vsak čefur si je kupu kamion, tisti ki so jih prej imeli 5, so se povečali na 20, tisti z 20 na 100, tisti z 100 pa na 300+. tako je teklo do lani proti koncu leta, ko je naenkrat udarlo. delo je padlo na določenih relacijah tudi 60%, kar pa je ostalo, padec cen do20%. In kar je še hujši, kup podjetij je zaprlo, in denarja za plačilo že opravljenih prevozov ni več.
Zdaj pa naj mi kdo razloži, kašna naj bo torej plača šoferja, sploh če vemo, da se na vsako prosto mesto prijavi 25 kandidatov, in vsaj 10 jih trdi, da plača ni bistvena, samo da začnejo spet delat, ker so že pol leta brez dela?
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 15:07 Joc » Prijavljen
Gorazd Jelen
Sopotnik

Objav: 158

King of the road

« Odgovor #32 : 10.05.2009, 15:42 »

Dobro 3000euro plače za regulo je nemogoče, to vsak ki vsaj malo pozna zadeve ve, da je to neizvedljivo. Sem pa mnenja,da je treba šoferja normalno plačati. Večina prevoznikov, kateri so zmanjšali obseg dela niso odpostili najboljše, ampak najslabše šoferje, zdaj pa so takšni pripravljeni delati za mali denar, samo potem se ne čudit, če so nonstop problemi takšni in drugačni. Je pa res ,da se med to maso najdejo tudi nekaj dobrih voznikov, ki so pač imeli smolo. A dejstvo je, da so zadnja leta prevozniki nabavljali prekomerno število vozil in potem spuščali cene prevozov, sedaj pa ,ko se je število prevozov zmanjšalo, pa obešajo pomanjkanje na voznike. Potem pa še o pomankanje voznikov, so si naveliko pripeljali voznike z bivše juge, samo da je bolj poceni, ki ne znajo niti besede slovenskega jezika in s tem zbili kvaliteto izvedenega dela. Trditev, da voznik ali prevoznik ne rabi več kot OŠ izobrazbo je norost. Zaradi tega se dogaje, da so na cesti vozniki, ki nič ne vedo o branju kart, o papirologiji, o zavarovanju tovora... in prevozniki ki vozijo za vsako ceno, ker si niti ne zna izračunati ,koliko ima stroškov z furo, z voznikom in potem še mora ostati za avto, registracijo, tel. itd.   
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 17:18 Joc » Prijavljen

The road never ends...
Joc
Voznik Avtobusa
*

« Odgovor #33 : 10.05.2009, 17:36 »

Pri nas je zahtevana IV.stop. izobrazbe >>> http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&k=1480

Moja povpr. netto plača zadnje 3mes. je nekaj več kot 1.200 EUR z vsemi dodatki (ned.,praz.,deljene sl.,prevoz,malica itd.).

Prost sem nekje med 7-9 dnevi...odvisno od meseca (kvote ur),2 ali celo 3 vikende sem prost in še kak dan v tednu...
Vseeno se mi nabere nekje do 20 nadur mesečno...

Po 6ih zaporednih sl. sem OBVEZNO 1 dan prost  cool

Delo je zahtevno (psihično) in ODGOVORNO !
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 17:44 Joc » Prijavljen
Njofra
Voznik

« Odgovor #34 : 10.05.2009, 19:45 »

Jaz se strinjam,da ni dnarja od kod vzet.Samo nej mi potem prosim en razloži to,kar sem prej napisal! angry
Prijavljen
CB - Dejan
Sopotnik

Gočovc

« Odgovor #35 : 10.05.2009, 19:56 »

Njofra:
Moja razlaga je taka: Od vedno so bili ljudje ki so bili "boljši" od ostalih.
Tako je že od nekdaj, pa od plemičov in kraljev dalje. So ljudje ki pač znajo in zmorejo.
Na kakšen način dosežejo kar imajo, je pa drugo vprašanje.
Saj vsi vemo da si npr. noben politik ni s svojimi rokami zaslužil svojega audija, BMWja,...
Prijavljen

Njofra
Voznik

« Odgovor #36 : 10.05.2009, 20:04 »

Njofra:
Moja razlaga je taka: Od vedno so bili ljudje ki so bili "boljši" od ostalih.
Tako je že od nekdaj, pa od plemičov in kraljev dalje. So ljudje ki pač znajo in zmorejo.
Na kakšen način dosežejo kar imajo, je pa drugo vprašanje.
Saj vsi vemo da si npr. noben politik ni s svojimi rokami zaslužil svojega audija, BMWja,...
Ja,se vem,da nismo vsi enaki.Ma povej mi,kako me prepričaš,ko mi na primer znižaš plačo za 200 eur in jamraš,da kako je hudo,čez par mescev pa pripelješ recimo nov avto za več kot 80.000 eur?
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #37 : 10.05.2009, 20:11 »

Jaz se strinjam,da ni dnarja od kod vzet.Samo nej mi potem prosim en razloži to,kar sem prej napisal! angry
za mene sem ti napisal, preberi prvi odstavek
moraš pa vedet tudi to:
recimo jst se zadovoljim z mojo plačo, ki je verjemi al ne, 500 eur na prevozniškem podjetju.Ostali prihodki so z svetovalnega podjetja.
Marsiakteri lastnik pa razmišlja drugače, on pač hoče svoj del, kar lahko tudi razumem, konc koncev je podjetje njegovo, on reskira z svojim premoženjem, torej se lahko čisto legitimno odloči, da bo pač delavcem znižal plačo, zato da njemu ostane isto kot prej.
Kot sem rekel, vsak ima možnost, da postane sam svoj gospodar in proba srečo.
Prijavljen
Njofra
Voznik

« Odgovor #38 : 10.05.2009, 20:20 »

za mene sem ti napisal, preberi prvi odstavek
moraš pa vedet tudi to:
recimo jst se zadovoljim z mojo plačo, ki je verjemi al ne, 500 eur na prevozniškem podjetju.Ostali prihodki so z svetovalnega podjetja.
Marsiakteri lastnik pa razmišlja drugače, on pač hoče svoj del, kar lahko tudi razumem, konc koncev je podjetje njegovo, on reskira z svojim premoženjem, torej se lahko čisto legitimno odloči, da bo pač delavcem znižal plačo, zato da njemu ostane isto kot prej.
Kot sem rekel, vsak ima možnost, da postane sam svoj gospodar in proba srečo.
Glej,sploh nisem mislu nate pač pa na določene prevoznike,ki jih tu ne bom omenjal.Če ni dela razumem,da te tud plačat ne more.Če pa je delo,se pa mi res ne zdi prav-tudi pri mojem delu ni fer,kakor se dogaja zdej.Lastnik je pač lastnik in se odloča po svoje.
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #39 : 10.05.2009, 20:23 »

Pri nas je zahtevana IV.stop. izobrazbe >>> http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&k=1480

Moja povpr. netto plača zadnje 3mes. je nekaj več kot 1.200 EUR z vsemi dodatki (ned.,praz.,deljene sl.,prevoz,malica itd.).

Prost sem nekje med 7-9 dnevi...odvisno od meseca (kvote ur),2 ali celo 3 vikende sem prost in še kak dan v tednu...
Vseeno se mi nabere nekje do 20 nadur mesečno...

Po 6ih zaporednih sl. sem OBVEZNO 1 dan prost  cool

Delo je zahtevno (psihično) in ODGOVORNO !

Joc, ne me zdej narobe razumet, vendar, v primerjavi z recimo višjo medicinsko sestro (VII stopnja)na intenzivni negi, se ti zdi da je tvoje delo bolj psihično naporno ali odgovorno?
ker njena plača je z vsemi dodatki manjša od tvoje, pa prosta je manj kot ti
Prijavljen
Strani: [1] 2   Gor
Natisni
Pojdi na: