Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
tovornjak forumGlavne temeTransportplače šoferjev v domačem prevozu
Strani: 1 [2]   Dol
Natisni
Avtor Tema: plače šoferjev v domačem prevozu  (Ogledov: 44648 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
Sviz
Poznavalec

Objav: 578

« Odgovor #40 : 10.05.2009, 20:27 »

Jaz se strinjam,da ni dnarja od kod vzet.Samo nej mi potem prosim en razloži to,kar sem prej napisal! angry
za mene sem ti napisal, preberi prvi odstavek
moraš pa vedet tudi to:
recimo jst se zadovoljim z mojo plačo, ki je verjemi al ne, 500 eur na prevozniškem podjetju.Ostali prihodki so z svetovalnega podjetja.
Marsiakteri lastnik pa razmišlja drugače, on pač hoče svoj del, kar lahko tudi razumem, konc koncev je podjetje njegovo, on reskira z svojim premoženjem, torej se lahko čisto legitimno odloči, da bo pač delavcem znižal plačo, zato da njemu ostane isto kot prej.
Kot sem rekel, vsak ima možnost, da postane sam svoj gospodar in proba srečo.
Glej,sploh nisem mislu nate pač pa na določene prevoznike,ki jih tu ne bom omenjal.Če ni dela razumem,da te tud plačat ne more.Če pa je delo,se pa mi res ne zdi prav-tudi pri mojem delu ni fer,kakor se dogaja zdej.Lastnik je pač lastnik in se odloča po svoje.

ja, si mislim da ni name letelo, zato pa pravim da jst lahko samo zase govorim, ostali prevzniki pa imajo mogoče drugačne poglede, samo kej češ, kot sem reku, lastnik odloča.
Kar pa se pri vas dogaja, je pa popolnoma druga zgodba, ne bi tle javno o vsem, verjemi pa, da se marsikomu pri vašem lastniku še dosti slabše godi, samo oni so veliki, državni ljubljenčki in delajo dobesedno kar čejo.
Prijavljen
Njofra
Voznik

Objav: 207

« Odgovor #41 : 10.05.2009, 20:33 »

Ko pojdeva na kafe puppyeyes,ti povem,koga sem mislu.Tud še ki druzga se pomeniva,kar ni za tle gor.
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #42 : 10.05.2009, 20:39 »

ja, samo od tega kafeta se menva že prbližno tako ku dve stari babi za zmenjat recepta.............
bo treba kar določt en dan
Prijavljen
Njofra
Voznik

« Odgovor #43 : 10.05.2009, 20:59 »

Ja,te pokličem
Prijavljen
Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #44 : 10.05.2009, 21:36 »

Vprašajte malo starejše voznike kateri je boljši šef za njih? Ali ex šofer ali en diplomiran inž. ki za C in E niti izpita nima.

Pa lahko dam lep primer ex šoferja, ki ima zdaj prevozništvo z 12 kamioni večinoma v notranjem prometu in nekaj tudi mednarodno. Z kvalitetnimi uslugami si je zaslužil dovolj ugleda, da mu kljub recesiji promet ni upadel za več kot 5% in firma še vedno zelo stabilno laufa. Šoferji imajo plače od 1050 do 1300 eurov plače (z dnevnicami in dodatki)v domačem prometu in noben ne naredi več kot 8000km mesečno.

Kar hočem povedat je, da z 600 euri plače ti šofer ne bo opravljal kvalitetnega dela (pa naj bo slovenec, ex yu, madžar,...). Vsi pa predobro veste, da brez kvalitete opravljenega dela prej, ko slej izgubiš stranke. Ravno taki prevozniki zdaj najbolj jočejo oz. so že zaprli vrata svojih firm.

Se pa pa polnoma strinjam s trditvijo, da če šef noče malo sam sebi znižat plače, da mora to dobiti stran od plač šoferjev. Zgleda, da se pa noben ne zaveda, da s tem sam sebo jamo koplje.

Sviz vem da mnenja nas mladih šoferjev tako ali tako ne spoštuješ ampak marsi kateri izmed nas golobradih smrkavcev je z vsem tem odraščal in če nisi zabit kot megla ni težko iz tega izvleči kakega nauka ali primerne izjave za to temo.

LP Pajo
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
Gorazd Jelen
Sopotnik

Objav: 158

King of the road

« Odgovor #45 : 10.05.2009, 21:47 »

Mislim, da primerjava zahtevnosti dela med med. sestro in voznikom avtobusa ni najboljša. Sicer nevem kakšne plače imajo med. sestre, sem pa mnenja, da imata oba stresno in zahtevno delo, kjer so napake lahko fatalne.
 Ni dolgo nazaj, ko smo debatirali o nasilju na voznike avtobusov in prenašanje muh potnikov itd. Po moje si Joc in ostali avtobusni vozniki, ta denar kar zaslužijo, sam nebi mogel delati.
Prijavljen

The road never ends...
Matej Ferencek
Voznik
*

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #46 : 10.05.2009, 21:55 »

Mislim, da primerjava zahtevnosti dela med med. sestro in voznikom avtobusa ni najboljša. Sicer nevem kakšne plače imajo med. sestre, sem pa mnenja, da imata oba stresno in zahtevno delo, kjer so napake lahko fatalne.
 Ni dolgo nazaj, ko smo debatirali o nasilju na voznike avtobusov in prenašanje muh potnikov itd. Po moje si Joc in ostali avtobusni vozniki, ta denar kar zaslužijo, sam nebi mogel delati.

nod nod thumbs
Se popolnoma strinjam, en usoden trenutek šoferja busa lahko stane 50 ali pa še več življenj. Sicer pa je v naši preljubi Sloveniji višja medicinska sestra ponavadi preveč zvišana, da bi osebno kaj naredila.

Gorazd tudi jaz ne bi bil ravno za ta posel.
Meso je vsaj tiho in ne gnjavi.  lol cheeky

LP Pajo
Prijavljen

Pajo Legenda
Gorazd Jelen
Sopotnik

Objav: 158

King of the road

« Odgovor #47 : 10.05.2009, 22:08 »

Se popolnoma strinjam. Nisem tip človeka, ki bi mirno prenašal muhe ljudi.
Prijavljen

The road never ends...
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #48 : 10.05.2009, 22:15 »

ferenček, ti si živ dokaz, zakaj ima povprečen državljan o šoferjih tako mnenje kot ga pač ima.
edina pametna kar si napisal je to, da mi je tvoje mnenje važno tolko kot predlanski sneg.
še manj pomembno pa je mnenje starih šoferjev o tem, koga imajo raje za šefa!
na splošno ti priporočam, da se nehaš oglašat v stvareh, ki jim niti osebnostno, niti izkustveno, niti inteligenčno nisi dorasel.
glede medicinskih sester, se mi zdi da je na tem forumu nekdo, ki je opravljal obe deli, medicinsko in šofersko, pa naj sam pove, kaj je odgovornejše.
« Zadnja sprememba: 11.05.2009, 11:46 Boštjan » Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #49 : 10.05.2009, 22:40 »

Vidim, da je tema precej "vroča", pa bi vas opozorila, da ne pozabite na pravila foruma--->
http://www.tovornjak.net/smf/index.php?topic=212.0

Pa naj vam povzamem:

Zavezujete se, da ne boste objavljali sporočil z zlonamerno, žaljivo, nespodobno, vulgarno, obrekljivo, sovražno, grozečo, obsceno ali katerokoli vsebino, ki lahko prizadene druge uporabnike, člane tega foruma.

Pa ker se tako rada poudarja civiliziranost in stopnja izobrazbe, bi bilo lepo da se vse to pokaže z dejanji oz. posti.

lp
Katarina
« Zadnja sprememba: 10.05.2009, 22:46 just_a_girl87 » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #50 : 10.05.2009, 22:54 »

jst bom objavil tisto, kar se bo meni zdelo primerno, kdor tega ne prenese, naj pač ne izziva. saj veš, kdor ne prenese vročine, naj se ne igra z vžigalicami!
Glede na to, na itak ni več nobenemu jasno, kdo tu sploh kaj ureja oz. moderira in podobno, bi blo na splošno dobro, da se to področje uredi, pa prosim ne spet s pozivi, če sploh to hoče kdo delat.
In ko se to uredi, bo treba malo premislit, če je na tem forumu prostor za vse nadebudneže, če se ne mislijo malo zamislit sami nad sabo. Enkrat davno nazaj, ko smo imeli še stari, zame osebno 11000 krat boljši forum, sem napisal, da vsaka bedarija, ki jo nekdo tukaj objavi, meče slabo luč na ljudi, ki so se z forumom in klubom trudili, da so ga spravili tja, kjer je nekoč bil.Takratne nadobudneže smo ukrotili, ni hudič da ne bomo skupno zmogli tudi sedanje? Ali sem mogoče preveč optimističen?
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #51 : 10.05.2009, 23:11 »

offtopic

jst bom objavil tisto, kar se bo meni zdelo primerno, kdor tega ne prenese, naj pač ne izziva. saj veš, kdor ne prenese vročine, naj se ne igra z vžigalicami!

Mislim, da se lahko "piči", "prižge" (ali karkoli že nameravaš s svojimi posti) tudi na civiliziran način na nivoju, tako da... Saj v izrazoslovju se ravno pokaže vse kar si trdil v svojih ostalih postih.

Nič ne rečem, da so mladi nadobudneži (mogoče je bil vsak od nas tudi malo nadobudneža v mlajših letih ali pač ne), ki pa verjamem da se jim da odgovoriti na neki ravni, tako da to žal ni izgovor za žaljenje uporabnikov. Lahko mi rečeš karkoli, vem da si poznavalec in vse, ampak kar ni način pač ni. Pa ne mislim se več pogajat tukaj in biti OT, hotla sem samo opozorit na temeljna pravila foruma, s katerimi ste se strinjali pred uporabo.

pa lep pozdrav
« Zadnja sprememba: 11.05.2009, 10:46 just_a_girl87 » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Matej Ferencek
Voznik
*

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #52 : 11.05.2009, 10:45 »

Za vse tiste, ki berete to temo:
Hočem reči, da zdaj ravno tisti najbolj pametni in požrešni jočejo, da ni dela. Vsak podjetnik, ki sposobno vodi svoje podjetje bo poslušal delavca in če je koristno in v dobro firme, tudi upošteval kako mnenje.

Malo sem še pogledal svojo plačilno in za približno 5000km mesečno ter cca. 200 delovnih ur dobim z dnevnicami in z vsemi dodatki med 950 do 1100 eur na mesec (odvisno od meseca).
Pa zdaj naj nekdo razloži kako to shaja naši firmi, ki poleg tega posluje pozitivno.

LP Pajo
« Zadnja sprememba: 11.05.2009, 11:46 Boštjan » Prijavljen

Pajo Legenda
Boštjan
Poznavalec
*
Objav: 903

Think chocolate!

« Odgovor #53 : 11.05.2009, 11:51 »

Malo ste zavili s teme - govora je bilo o plačah v domačem prometu, ki v marsičem ni primerljiv z mednarodnim, še posebej če govorimo o vplivih t.i. recesije.
Prijavljen

V življenju največ tvegamo, če ne tvegamo.
Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #54 : 11.05.2009, 15:53 »

Matej, glede medicinski sester, ti pa lahko iz prve roke povem da niti prbiližno ni tako kot si ti napisal.Prvo se prepričaj potem pa govori....

...je malo off topic, ampak useeno ....
Prijavljen

Velkić
CB - Dejan
Sopotnik

Objav: 440

Gočovc

« Odgovor #55 : 11.05.2009, 16:33 »

Malo ste zavili s teme - govora je bilo o plačah v domačem prometu, ki v marsičem ni primerljiv z mednarodnim, še posebej če govorimo o vplivih t.i. recesije.

To je realna opazka.
Je treba opredeliti kaj je notranji promet in kaj špedicija.
Prijavljen

Gledam kokice pa jem film....
Matej Ferencek
Voznik
*

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #56 : 11.05.2009, 17:01 »

offtopic Denis jaz sem to napisal iz lastnih izkušenj pa vseeno, da ne bomo metali vse v isti koš boljše, da se tu ustavimo. Že sama primerjava na začetku ni ustrezna.

To je izključno v domačem prometu, kar sem napisal za mojo plačo. Če je kaka Poljska ali Avstrija pride tudi več.

LP Pajo
Prijavljen

Pajo Legenda
Njofra
Voznik

« Odgovor #57 : 11.05.2009, 18:09 »

Za vse tiste, ki berete to temo:
Hočem reči, da zdaj ravno tisti najbolj pametni in požrešni jočejo, da ni dela. Vsak podjetnik, ki sposobno vodi svoje podjetje bo poslušal delavca in če je koristno in v dobro firme, tudi upošteval kako mnenje.

Malo sem še pogledal svojo plačilno in za približno 5000km mesečno ter cca. 200 delovnih ur dobim z dnevnicami in z vsemi dodatki med 950 do 1100 eur na mesec (odvisno od meseca).
Pa zdaj naj nekdo razloži kako to shaja naši firmi, ki poleg tega posluje pozitivno.

LP Pajo

Če toliko zaslužiš,glede na tvoj staž nimaš slabe plače.
Prijavljen
Izy
Voznik

Objav: 49

« Odgovor #58 : 11.05.2009, 22:34 »

Sem prav srečen da sem prenehal vozit.Zdaj delam v mizarstvu imam dnara ko dreke in se mi je.. za recesijo in šoferijo.

* wq-money-woman_bigger.jpg (16.53 KB, 400x384 - ogledov 436 .)
Prijavljen

Dejan Krajnik
Voznik

Objav: 132

AlfaGTA

« Odgovor #59 : 11.05.2009, 22:51 »

Tle zaključka ne bo nikoli...mislim skupne besede. Tukaj smo na dveh bregovih...eni,k težimo k temu, da je plača šoferjev slaba in se vedno več zahteva od nas za manj denarja....ter druga stran, ki vse skupaj to podpira in trdi, da tako mora bit.
To je isto, kot pogovor med šefom in delavcem...brezveze.
Samo ti Borut si včasih vozil...seveda, drugi časi so bli....ampak vseeno...delavca moraš tudi motivirat, ne pa vedno več in več zahtevat od njega za iste pare al pa manjše...
Povej mi recept za to, da bom kljub manjši plači in povečanem delu motiviran.

« Zadnja sprememba: 11.05.2009, 22:57 just_a_girl87 » Prijavljen

Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #60 : 11.05.2009, 23:01 »

Sem prav srečen da sem prenehal vozit.Zdaj delam v mizarstvu imam dnara ko dreke in se mi je.. za recesijo in šoferijo.

Zdaj se ti je.. za APT  grin
Prijavljen

Velkić
Sviz
Poznavalec

« Odgovor #61 : 11.05.2009, 23:12 »

ammm, jst nisem nikoli vozil, tvoje vprašanje pa je zelo na mestu, glede motivacije.
Ena motivacija je recimo to, da še ima delo, druga je da je plača redna in ne zamuja, sicer pa se vsaj jst o teh zadevah z mojmi šoferji pomenim, in jim je čisto jasno, da se lahko razdeli samo tisto kar se zasluži.Ko je propadla vsa industrija okoli gorice, in smo začeli vozit iz veneta, sem jih vprašal: boste delali vikende, ali končamo? Ko so padle cene, sem spet vprašal: cene so padle u kqurac, znižam plače ali nehamo? Do zdaj je bil vedno odgovor da probamo vztrajat.
Verjetno nekaj pomeni tudi recimo odnos do delavca, seveda dokler je fer tudi z njegove strani, pri meni sindikalisti in zdraharji nimajo kaj iskat, pa so lahko še tako dobri šoferji.
Ponavlajm pa še enkrat jst lahko govorim zase, kako ostali rešujejo te zadeve, ve vsak zase
Prijavljen
Strani: 1 [2]   Gor
Natisni
Pojdi na: