Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
tovornjak forumGlavne temeTransportMnenja o turških voznikih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mnenja o turških voznikih  (Ogledov: 15549 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
Primož Črnjavič
Sopotnik

Objav: 8

« : 24.05.2007, 22:54 »

Mene full zanima kaj si vi mislite o totih turkov ki se vozijo po naših cestah? So se mi zameri tu v MS na počivališču in se ti pripeljejo trije turki vsi nestušerani pol pa ka bi šel na wc a oni kar za tovornjakom rešijo zadevo!
Zanima me vaše izkušnje z njimi ste zadovoljni al bi jih sam nekam poslali?
lp
« Zadnja sprememba: 27.05.2007, 11:20 Iztok Jeza » Prijavljen
Sviz
Poznavalec

Objav: 578

« Odgovor #1 : 25.05.2007, 00:45 »

mene pa bolj zanima vsebina tiste okrogle ali jajčaste stvari, ki jo nosiš na ramenih, in se ji pri normalnih ljudeh reče glava. Običajno je noter ena zadeva, ki se ji reče možgani, močno pa sumim, da o tej snovi pri tebi ni sledu.
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #2 : 25.05.2007, 08:46 »

Jst bom rekla samo to... Osebno mam z njimi (zaenkrat) zelo pozitivne izkušnje in tudi kakor sem slišala od drugih, so vedno pripravljeni pomagat. Pa še skuhajo ti  thumbs

se ti pripeljejo trije turki vsi nestušerani pol pa ka bi šel na wc a oni kar za tovornjakom rešijo zadevo!
Žal moram rečt, da se v opisani situaciji ne najdejo samo Turki. Premnogokrat tudi kakšen  predstavnik države izpod Alp  puppyeyes

P.S.: Sicer pa, a bomo zdej o vsaki nacionalnosti odpiral novo temo pa debatiral?  sarcy

P.P.S.:
mnenja  o turških  prevoznikov
Amm... probej uporabit 5. sklon (mestnik - o kom ali čem?), da se bo mal (beri: precej) lepš slišal  wink
« Zadnja sprememba: 25.05.2007, 08:50 Katarina Obranovič » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
pirpiksna™
Voznik
*
Objav: 547

« Odgovor #3 : 25.05.2007, 23:34 »

Primož, če se ti mudi od ene do druge stranke, je tuš zadnja stvar ki ti pade med vožnjo na pamet. Včasih ko se voziš po kakšni ovikasti regionalki, si še kako zaželiš par km autobana, da lahko v miru požreš tisti na soncu že dvakrat pregret sendvič. Glede wcja, pa je tako, sicer ne vem kako so počivališča urejena po Slo, ker tukaj zelo redko vozim, jih pa je kar precej po Avstriji, ter nemčiji, takšnih, kjer še normalno sparkirat ne moreš, kaj šele da bi našel kakšno wc školjko. V takšnem primeru, pač opraviš malo potrebo (po domače scanje), kar za avtom, ter boga moliš da te kdo ne vidi in ti položnice ne napiše. SE mi je pa zgodilo enkrat, na srečo na regionalki 299 v Nemčiji, blizu Neustadt/D., kjer žal ni bilo WCja, a k sreči šuma. Bi mogo videt mene, ko me je skoraj pred koncem dnevne pauze ob enih 23h, pognalo... Zunaj sneg, tema, mraz jaz pa v spodnjicah, ter majci, ter z rolo hajzl papirja šel odkrivat veščine preživetja v naravi in to brez baterije, saj je bilo komaj dovolj časa, da sem si teniske obul. blush

73

PS: Kaj hočem povedat? Vsi smo ljudje, ter krvavi pod kožo, a če je sila, pa "ko j..e kulturo"....
Prijavljen

73 de S54Y

Da si šofer, ne rabiš biti nor....

....pomaga pa!
Anča
Voznica

Objav: 140

« Odgovor #4 : 26.05.2007, 14:37 »

počasni prijazni packi... lol
Prijavljen

...vse se zgodi z razlogom...
Odpadnik
Voznik

Objav: 74

« Odgovor #5 : 26.05.2007, 23:43 »

Zadetek v polno... So pa mislim da še dini,preko katerih se marsikdo spominja nostalgije šoferaja... thumbs

7-3

Blaž cool
Prijavljen

Trucker -> King of the road!
admin
Gost
« Odgovor #6 : 27.05.2007, 00:43 »

Mislim, da bi bili mi vsi lepo počasni, če bi za en ne prevelik prekršek morali odšteti eno ali dve(?) mesečni plači wink
Prijavljen
Matej Sitar
Voznik

Objav: 17

lev

« Odgovor #7 : 27.05.2007, 10:12 »

Jas imam na turke res uredu pogled. Sem enkrat menjal gumo edini ki je ustavil je bil turk pa pol za njim še eden. Res sta mi pomagala tako z nasveti kot z orodjem. Sem pa enkrat delal pavzo na Svarzbahu pa hodim mal po parkingu pa vidim turke ko imajo tov. parkirane v krogu na sred so pa menaval gumo gor, pa dol. Saj sem se tolk smejal , sam kasneje sem pa vidu zakaj ti dajo potem tako dobre napotke.
  Sem pa že opazil da pred tukom lahko pustiš brez problema odprt tovornjak magar z odprtimi vrati pa turku sam rečeš če bi lahko mal popazil na njega, pa bo velik bol pazil na tvoj kot pa na svoj tovornjak. Pa tud od trugih sem slišal da so turki zelo pošteni.

Prijavljen

Kar nas ne ubija nas krepi, Laški pir.
Anča
Voznica

Objav: 140

« Odgovor #8 : 27.05.2007, 11:07 »

Mislim, da bi bili mi vsi lepo počasni, če bi za en ne prevelik prekršek morali odšteti eno ali dve(?) mesečni plači wink

Alan se strinjam glede tega... nod drugače pa saj veste ni pomembna narodnost, vse povsod se najdejo dobri in slabi šoferji (ljudje)... shutup
Prijavljen

...vse se zgodi z razlogom...
Serge|
Sopotnik

Objav: 77

Sam da je Renault

« Odgovor #9 : 27.05.2007, 14:42 »

Sem pa že opazil da pred tukom lahko pustiš brez problema odprt tovornjak magar z odprtimi vrati pa turku sam rečeš če bi lahko mal popazil na njega, pa bo velik bol pazil na tvoj kot pa na svoj tovornjak. Pa tud od trugih sem slišal da so turki zelo pošteni.

Ja pod tole se podpišem... thumbs
Prijavljen

This is magnum 460DXI the most powerful truck in europa.Do you feel lucky????Bitte nicht überholen
JACK
Voznik
*
Objav: 53

JACK

« Odgovor #10 : 27.05.2007, 17:09 »

Turki pa to so legende cool Voziš 92 na uro oni pa te še prehitijo. Zelo kulturni so saj zame, pač vsak ima svoje šege pa navade.
Prijavljen
Matej V8
Sopotnik

Objav: 45

« Odgovor #11 : 24.06.2007, 00:38 »

turki so legende. sploh imajo dobre kebabe.  grin
ampak nekateri njihovi kamioni so pa poden.
šlepar pa naloženo 40ton robe pa 220 konjska mašina  shake shake sad sad sad
Prijavljen
JACK
Voznik
*
Objav: 53

JACK

« Odgovor #12 : 24.06.2007, 14:07 »

Matej kje si ti videl Turke z 200 konjskimi mašinami? Mogoče kje v Turčiji tukaj pri nas pa nemogoče. Turki imajo običajne kamione od 400 do 500 konjev. Recimo Grki te pa imajo od 450 konjev naprej to so tudi legende ko te prehiti Volvo F16 ali pa Mercedes 1948 SK ali pa Scania 142...uf solze in to vse na ravnini kjer imam jaz že 92 na števcu smile
Prijavljen
Simon
Voznik

Objav: 49

Poštar

« Odgovor #13 : 25.06.2007, 14:03 »

Citat:
Zelo kulturni so saj zame, pač vsak ima svoje šege pa navade.
Jaka, lepo napisano. Drži pa tudi vse glede hitrosti in vozil. Grki imajo zelo veliko lepo urejenih tovornjakov, vozijo pa najhitreje. Ampak doma, v Grčiji pa ne. Vsaj v letu 2005, kmalu potem, ko so sprejeli nov zakon, sem bil jaz z 90km/h najhitrejši. Najbrž je zdaj spet vse po starem.
Prijavljen
Izy
Voznik

Objav: 49

« Odgovor #14 : 27.06.2007, 12:39 »

MERHABA

Velesila v transportu.Pravi šoferji vedno pripravljeni pomagat(moje izkušnje)
Kuhajo najboljši čaj 100x boljše deluje kot redbull shocked
Prijavljen

Aljaž
Voznik
*
Objav: 269

« Odgovor #15 : 30.06.2007, 15:13 »

Mogoče si bil čaj z vrelo kokakolo :D. Nekateri šoferji si dodajajo v čaj zavreto kokakolo ki je baje veliko močnejša kot pa kratka kava... To mi je govoril nekdanji šofer intereurope ki je rad pil kratko močni kavo,ampak ko je spil kokalo zavreto na 100 C mu je srce razbijalo 10 krat bolj kot po kavi :D... Bo treba poskusit  cheeky..
Prijavljen
pirpiksna™
Voznik
*
Objav: 547

« Odgovor #16 : 30.06.2007, 19:56 »

Matej kje si ti videl Turke z 200 konjskimi mašinami? Mogoče kje v Turčiji tukaj pri nas pa nemogoče. Turki imajo običajne kamione od 400 do 500 konjev. Recimo Grki te pa imajo od 450 konjev naprej to so tudi legende ko te prehiti Volvo F16 ali pa Mercedes 1948 SK ali pa Scania 142...uf solze in to vse na ravnini kjer imam jaz že 92 na števcu smile

To pa res... Sicer na začetku moje špedicijske poti, sem o njih imel res slabo mnenje, a sem ga kar hitro spremenil. So res kulturni za volanom (ko mu ob prehitevanju poblendaš, se zmeraj zahvali, marsikje te not spusti, ko kaj zaserješ, ti pusti dovolj placa za manever in ne rine naprej kot da mu gre za mm), je pa res da pa so prehitevanja svojevrstne dogodivščine. Povečini ga žgejo kot sam kristus (kot kakšni Romuni, Bulgari,...itd), ampak ko mu pa v hrib sfali sape, pa ga greš prehitevat, pa te bo pustil do konca, da zaključiš manever (poblenda, pa je že takoj na prehitevalnem za tabo), pa čeprav te bo naslednji trenutek šel nazaj prehitevat, ko dobi na ravni  nazaj hitrost. Ne pa kot povečini nemci (ne mečem jih vse v isti koš, se mi je pa že parkrat zgodilo to ravno pri Nemcu). Ga pičiš v hrib, spredaj šlepar-seveda polna tonaža, zadaj fraj, levi blinker, gasa ven, pa gremo naši. Prilezem z kabino vštric njega, teren preide iz hriba v ravnino, on po gasu, ravno ko sva z kabinoama vštric, ali pa sem jaz za pol dolžine mojega pred njim. Ne preostane ti drugega, kot da pustiš da gre naprej, ali pa spustiš gas, da upočasniš, ter se spokaš nazaj z dolgim nosom za njegovo rit. In to ti bo dragi profesionalni voznik naredil neglede kakšna je kolona za mano. Dočem turčin, pa je zgodba zase. Tam ti še gas spusti, samo da čimprej prideš skozi.

73

PS: Tista o kebabu pa je zgodba zase... cheeky Bi pa opozoril vse da naj bodo predvsem pri piščanjčjem malce previdni. Namreč že parkrat se je zgodilo v MB (tam pri ex DAN&NOČ-Iztok ti veš kje, saj si me ti tja prvič peljal), da je bil piščanjčji malce že zajdičen. Sicer jaz nisem opazil razlike (jaz bi požrl, pa maker bi bilo pokvarjeno, da bi pol mogel od sile kozlat), ampak dekline pa so se pritoževale (one se zmeraj pritožujejo-še leder v Hondi jim gre v nos, pa kak to? Jaz tega več ne razumem!)
« Zadnja sprememba: 30.06.2007, 20:00 Andrej Šega » Prijavljen

73 de S54Y

Da si šofer, ne rabiš biti nor....

....pomaga pa!
Robert Rajšič
Voznik

Objav: 1

Voznik

« Odgovor #17 : 23.08.2009, 17:15 »

Ahoj, tema že lep čas ni aktivna pa vseeno, tudi jest se pridružujem mnenju večine, da so turki kulturni vozniki, kar pa se tiče čistoče pa jih nebi metav v isti koš. Mislim da so romuni precej slabši na tem področju. Ko sem nedavno vozil v španijo sem vedno gledal na parkingu, da bom parkiral ali zraven naših ali zraven turkov. Čene drugega kot čaj imajo dobro urejeno tudi nočno stražo. Mirno lahko zaspiš...

73
Prijavljen
Denis Veljkovič
Sopotnik

Objav: 1202

« Odgovor #18 : 30.11.2009, 12:13 »

Turkiš :)

* p8060942.jpg (75.2 KB, 640x480 - ogledov 560 .)
Prijavljen

Velkić
Andreja
Sopotnica

Objav: 396

Scania&Volvo forever the best!!

« Odgovor #19 : 30.03.2010, 16:01 »

Ni ravno turški voznik o katerih govori tema, je pa romunski strokovnjak ki verjetno nima konkurence pri takšnih podvigih. shake lol shutup confused
1.DEL http://www.youtube.com/watch?v=5jcEZU6lNlw&feature=player_embedded#
2.DEL http://www.youtube.com/watch?v=8RCmG1u2Z64&feature=related

Prijavljen

Scania..It’s much more than a truck; it’s the face of your business, a reflection of your pride and a symbol of your style.
Denis Veljkovič
Sopotnik

« Odgovor #20 : 30.03.2010, 21:41 »

...no, ko je že Andreja po dolgem času zopet obudila to temo, se bom pa še sam malo razpisal...namreč če se pelješ po cesti in zagledas kamion TR reg. tablic (največkrat kakšen Axor-Baysalar ali pa Volvo - SUSA  wink ) in pogledaš za volan vidis majhnega suhega brkatega šoferja ki komaj kaj vidi čez volan ... no ampak postava ni važna, to sem napisal kot nek simbol, ki me spominja na turškega šoferja, bolj me zanima to, zakaj so šoferji (večinoma - skoraj vsi) starješih let ali imajo kakšno starostno omejitev glede vožnje v tujino  dry  ???
Prijavljen

Velkić
Piranja
Voznik
*
Objav: 248

Piranja

« Odgovor #21 : 31.03.2010, 07:14 »

kaj je temu romunu sploh trgal da se je su tm dol zapelat? butalci :D
Prijavljen
Njofra
Voznik

Objav: 207

« Odgovor #22 : 31.03.2010, 17:36 »

...no, ko je že Andreja po dolgem času zopet obudila to temo, se bom pa še sam malo razpisal...namreč če se pelješ po cesti in zagledas kamion TR reg. tablic (največkrat kakšen Axor-Baysalar ali pa Volvo - SUSA  wink ) in pogledaš za volan vidis majhnega suhega brkatega šoferja ki komaj kaj vidi čez volan ... no ampak postava ni važna, to sem napisal kot nek simbol, ki me spominja na turškega šoferja, bolj me zanima to, zakaj so šoferji (večinoma - skoraj vsi) starješih let ali imajo kakšno starostno omejitev glede vožnje v tujino  dry  ???
Denis-nimajo nobenih omejitev glede tujine-samo črn in brke mora met cheeky.Drgač pa so vsi enaki na videz in mislim(po lastnih izkušnjah)da so zelo solidarni med sabo-veliko bolj kot smo mi sami.
Prijavljen
Sviz
Poznavalec

Objav: 578

« Odgovor #23 : 31.03.2010, 17:46 »

včasih so meli ene omejitve, se spomnim iz enih intervjujev, da so samo starejši lahko šli v tujino, to je blo verjetno zato, da so tudi pršli nazaj wink
zdej itak ni več važno, so najbrž doma glih tolko plačani ku če bi šli za gastrbajtarja
Prijavljen
Njofra
Voznik

Objav: 207

« Odgovor #24 : 31.03.2010, 18:15 »

včasih so meli ene omejitve, se spomnim iz enih intervjujev, da so samo starejši lahko šli v tujino, to je blo verjetno zato, da so tudi pršli nazaj wink
zdej itak ni več važno, so najbrž doma glih tolko plačani ku če bi šli za gastrbajtarja
Ja,davno tega.Tko kot rusi(SOVTRANSAVTO)-obvezno familija in član KP,šele potem na zahod-pa še z eno nalogo;oprezno opazovat zahodne poti in mesta,da ob morebitni vojni lahko rus samo presede iz kamiona v samohodko in na juriš v EU cool
Prijavljen
Denis Veljkovič
Sopotnik

« Odgovor #25 : 31.03.2010, 21:51 »

...ne ena off topic, ko smo še pri "tardečih" danes sem od Lj do Go srečal najmanj 10 tovornjakov Sovtransavta kar je zanimivo mi je to da majo vsi nalepko na maski Sovtransavto Expedition ;)
Prijavljen

Velkić
Strani: [1]   Gor
Natisni
Pojdi na: