Dobrodošel, Gost. Prosimo, prijavite se ali se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in trajanjem prijave

Napredno iskanje

14574 Objav v 446 Temah- 941 Uporabnikov - Najnovejši uporabnik: Billywhola
tovornjak forumGlavne temeTransportParkirišča, počivališča
Strani: [1] 2   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parkirišča, počivališča  (Ogledov: 35569 )
0 Uporabnikov in 1 Gost pregleduje to temo.
Štopar
Voznik
*
Objav: 813

ŠTOPAR

« : 15.04.2007, 12:13 »

Mene pa zanimajo vaše izkušnje doma in po tujini.Vse kaj se tiče parkiranja ter počitkov na natrpanih autohofih po Nemčiji,routier centrih po Franciji, prašnih parkiriščih po Španiji ter nevarnih parkingov po Angliji...Madžarska,Poljska,Srbija...

Kaj se vam zdi,da je dobro in kaj slabo, kaj bi se še lahko izboljšalo?
Kaj menite za naša parkirišča na avtocesti po Sloveniji?

Katero relacijo uporabljate in kje so vaši najljubši kotički za parkirati? Kje se najraje ustavljate?

Razpišite se...

Pri meni je v zadnjem času najbolj aktualna destinacija Nemčija-Nizozemska, velika večina relacija Suben-Hamburg-Bremerhaven ali Amsterdam.
Po Nemčiji uporabljam za daljše počitke le autohofe,na katerih se plača parkirnina (od 5 do 10 EUR) to vsoto pa lahko porabiš v restavraciji. To se mi zdi zelo pozitivno. Več ali manj so ti autohofi zelo urejeni.Parkirišča velika...
Moti pa me predvsem to,da pobirajo denar za uporabo toaletnih prostorov, kljub temu,da sem plačal parkirnino. To bi lahko spremenili.

Prijavljen

Simon
Voznik

Objav: 49

Poštar

« Odgovor #1 : 15.04.2007, 19:25 »

Parkirišča in počivališča po Sloveniji so predvsem postala premajhna.
V Franciji so najlepše urejena. La Jonquera v Španiji pa je nekaj posebnega.  thumbs Velikokrat sem se ustavil tudi v Alfajarinu blizu Zaragoze.
Na Madžarskem pa na Shellu na M0. Če sem bil slučajno v južni Srbiji, pa v restavraciji Europa blizu Niša.
Prijavljen
admin1
Gost
« Odgovor #2 : 15.04.2007, 19:44 »

Čeprav stojim bolj malo, ob vikendih pa ponavadi že kar pred firmo v Rijnsburgu, so mi nemški autohofi prava stvar za preživeti vikend.

V NL teh autohofov ni, so parkingi ob AC. Ampak za predstavo. Zadnjič sem stal na počivališču "De Ruygen Hoek", ki leži malo pod Amsterdamom, na A4, v smeri proti Den Haagu (tisti, ki se tu obračate, to je tista zadeva, kjer so restavracije na mostu preko AC). Imajo mali miljon restavracij, Burger King, internet,... ... Zadeva je kar velika, mislim, da je za kakšnih 40 tovornjakov parking. AMPAK! NE prodajajo eurovinjet (mimo gre 4 pasovna AC!). Internet je 10 EUR/dan!!!!, en in edini tuš je v lasti restavracije, ki zanj računa 6 EUR!!!!!! (oz. ne računa nič, če pri njih ješ). V glavnem...mislim, da se lahko NL parkingi proti nemških autohofom skrijejo, ali pa sem še premalo Nizozemske zvozil.

Madžarska: najbolj mi je ostala v spominu OMV pumpa v Körmendu in t.i. "ciganpečenje", ki ga tam dobiš.

Slovaška & Češka: večinoma prenatrpani parkingi, le da vedo včasih (predvsem na Češkem) na kaki pumpi met fine dodatke za kamione.

Poljska: edino, kjer sem stal, je Babilon, pa še to za pol ure.

Slovenija: moje mnenje je, da bi se še dalo marsikaj naredit za (tuje) šoferje in seveda zvabit v domačo blagajno kakšen EURO več.

LP iz Rijnsburga, NL
Čokaman
« Zadnja sprememba: 15.04.2007, 19:46 Luka Čavničar » Prijavljen
Simon
Voznik

Poštar

« Odgovor #3 : 15.04.2007, 19:54 »

Luka, kaj pa tisti parking, kjer je Shell-ova pumpa, nekaj kilometrov po Venlu. Meni se je tam zdelo kar u redu.
Prijavljen
admin1
Gost
« Odgovor #4 : 15.04.2007, 21:04 »

Luka, kaj pa tisti parking, kjer je Shell-ova pumpa, nekaj kilometrov po Venlu. Meni se je tam zdelo kar u redu.

OK, tam je parking jako velik...samo to pa je tudi to...pumpa kot pumpa. Saj drugače je meni NL fenomenalna za vozit, ampak to se mi pa ne zdi najboljše ("rasthofi" kao). Še najboljše mi je tu, na borzi cvetja, kjer mam tuš, kuhinjo in internet zastonj. Le da so me včeraj odstranili od tega hot-spota, ker nisem bil na parkirišču. Sedaj pa sem pač pred rampo :).

LP
Čokaman
Prijavljen
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #5 : 15.04.2007, 21:17 »

Tam v Venlu na tistem Texaco autohofu, poleg carine sem zdaj nedolgo nazaj pauziral. Imajo tak sistem,da vzameš listek,ko greš not na parking in če si tam na pumpi,restavraciji, burger kingu..kaj kupil ali pojedel si imel parking zastonj, drugače pa bi moral plačat 10 EUR. In tako sem se šel tuširat (2,50EUR) in na goveji golaž ter zjutraj pred odhodom kava in sem imel parking zastonj. Tik poleg parkinga je velik scania servis v katerem sem si zvečer krajšal čas z ogledom zelo polnih vitrin njihovih izdelkov,tekstila in raznoraznih reklamnih in uporabnih stvari.
Malo naprej od Venla (A67)proti Eindhovnu (prvi,drugi izvoz??) pa je velik Shell autohof. Na katerem je enak sistem. Tja hodim večkrat po vinjeto in pa na krajše pauze.

V Španiji je Jounquera obvezen postanek! Bil bi greh,če bi se peljal mimo. Tam sem bil reden gost na parkingu Repsol pumpe in restavracije El Mirador. In obvezen postanek zmeraj na Shell pumpi in restavraciji La Muela ven iz Zaragoze proti Madridu! Tam sem zmeraj polnil rezervarje,napollnil sebe z energijo (odlična in poceni hrana) ter spočil oči na lepih vročih špankah grin

Prijavljen

Simon
Voznik

Poštar

« Odgovor #6 : 15.04.2007, 21:38 »

Citat:
Malo naprej od Venla (A67)proti Eindhovnu (prvi,drugi izvoz??) pa je velik Shell autohof. Na katerem je enak sistem. Tja hodim večkrat po vinjeto in pa na krajše pauze.
Ta hof sem imel prej v mislih, ko sem spraševal Čokamana. Meni se je zdelo, da ima vse.
Ah, Španija...
Prijavljen
admin1
Gost
« Odgovor #7 : 15.04.2007, 22:47 »

Citat:
Ta hof sem imel prej v mislih, ko sem spraševal Čokamana. Meni se je zdelo, da ima vse.
Ah, Španija...

Aha, potem pa nisva istega mislila...čuj Simon vidim, da se ti spet malo kolca po dobrih starih časih...kdaj greš z mano na furo, si rekel? :D
Prijavljen
Simon
Voznik

Poštar

« Odgovor #8 : 18.04.2007, 17:25 »

Citat:
Simon vidim, da se ti spet malo kolca po dobrih starih časih...kdaj greš z mano na furo, si rekel? :D
grin Ni še tako hudo. Prejšnji teden sem imel dopust, pa nisem šel na nobeno furo. Hvala za povabilo, te bom enkrat prijel za besedo.  grin
Prijavljen
Anča
Voznica

Objav: 140

« Odgovor #9 : 13.05.2007, 11:16 »

če komentiram svoje relacije, druge seveda bolj težko ker mi ni poznano... wink če govorim za Slovenijo, imamo definitivno premalo prostora temu namenjenega, kar se tiče pa sanitarne ureditve, so dokaj dobre edino tuši niso na vseh počivališčih, kar bi bilo potrebno...v Italiji itak težko najdeš prostor,da se parkiraš, je tudi dokaj malo prostora  dry in se zadovoljim s SOS-om, in navsezadnje sploh ni slabo spat na SOS-u... thumbs Mađarska pa itak revščina, na celi AC ob Balatonu (čisto do Budimpešte še nisem bila) samo 3 počivališča in še to nikakovo urejena... angry v Avstriji pa itak nikoli ne spim, razen na parkirišču na Šentilju, tam pa je pač parking kot parking edino stranišče na shell pumpi je pa obupno... angry tudi,če že imaš kako potrebo te itak mine,ko vidiš tisto, kar se skriva za vrati  cry...hja, je kakor je, to nam ponujajo,s tem se moramo zadovoljiti nod
Prijavljen

...vse se zgodi z razlogom...
Robert Berložnik
Voznik

Objav: 15

« Odgovor #10 : 25.05.2007, 14:44 »

ja meni se zdi da ima Nemčija še najbolj urejeno kar se tiče parkiranja, predvsem autohofi z McDonalts-i, BurgerKingu, Imbissi, da lahko nekaj poješ za normalno ceno, to pogrešam od Schwarzbacha do Munchena, ker so samo pumpe in če prideš po sedmi uri zvečer nimaš kje več parkirat, v Slo so pa nekje WC-je takšni, da premisliš, če bi sploh šel, kaj šele tuš. Tudi cene hrane so pri nas zelo drage, bi se lahko primerjale z Nemčijo, kar se tiče počivališč, včasih imam občutek da so počivališča v Slo zgrajena samo za turiste, ki se ustavijo za 1 uro, spijejo kavico, pojedo sendvič za 10 evrov in gredo,parkingov pa je toliko da jih lahko na prste prešteješ.Lp
Prijavljen
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #11 : 02.06.2007, 21:37 »

Tole pa se zgodi,če parkiraš ob nepravem času na nepravem kraju! angry angry angry shocked shocked

Nemčija,A5 malo više od Karlsruhe, navadni parking.
Moral sem zasilno in začasno parkirat,ker se mi je ena gurtna odvila in je pas plapolal okol in okol, pa sem ustavil in šel popravit tisto. V tem času pa pripelje en divji čeh in razbije ogledalo meni in poljaku,ki je bil parkiran za mano angry
Katastrofa. Povrh vsega pa še lepo odpelje naprej,kot da se ni zgodilo čisto nič shake

* IMG_9274.JPG (459.02 KB, 1536x2048 - ogledov 802 .)

* IMG_9275.JPG (331.84 KB, 2048x1536 - ogledov 649 .)

* IMG_9276.JPG (346.44 KB, 1536x2048 - ogledov 671 .)
Prijavljen

admin1
Gost
« Odgovor #12 : 13.07.2007, 21:48 »

Ta post sem umestil sem, saj nazorno odraža trenutno stanje (še posebej) na nemških rasthofih ob avtocesti. Namreč, 45 minutno pazvo sem delal na A3 na rasthofu Spessart. Seveda je bil šok s parkiranjem. Končno najdem svojih 17 metrov prostora, tik ob izvozu iz počivališča. Pred mano že skoraj na AC stoji še kar lepo število kamionov. Nakar se začne bliskat modro. Policisti so spodili vse, ki so stali direktno na izvozu na A3 (mene ne, ker sem stal pri zadnjih regularno parkiranih kamionih), kajti skupaj z izvozom iz počivališča je tudi izvoz iz drugih okoliških krajev. Si mislim, ok...pač so napačno stali. In potem čez nekaj časa prihrumi nekaj, kar je obdelovalo znake, robnike in zelenice pri izvozu dobrih 15 minut. Izredni prevoz namreč:

Bi bilo dobro, če bi del pobrane cestnine od tovornjakov namenili tudi za gradnjo novih rasthofov...

LP

* SUC56874.JPG (990.42 KB, 1600x1200 - ogledov 689 .)

* SUC56878.JPG (986.57 KB, 1600x1200 - ogledov 621 .)

* SUC56877.JPG (1000.47 KB, 1600x1200 - ogledov 593 .)
Prijavljen
pirpiksna™
Voznik
*
Objav: 547

« Odgovor #13 : 13.07.2007, 23:57 »

No jaz ravno zaradi tega začnem parking iskati vsaj 20min pred "deathline"... pa verjemi, da ponavadi gre na sekunde točno.... blush lol Sicer pa jaz lahko svoj "bicikl" sparkiram ob vsako cvetlično korito, ampak včasih pa res gre na mm skozi... nod

73

PS: Ampak ali ste po A in DL opazili veliko parkingov na AC, ki so zaprti? Z tem mislim kao počivališče, le da so zaviralni, ter pospeševali pasovi prebarvani z neprekinjeno črto (kot da jih ni), ob samem vhodu na parking, pa se sveti lepa okrogla tabla za prepovedan promet za vsa vozila..... Čemu tako? Ok razumel bi, da bi se počivališče kao obnavljalo (v takem primeru bi bile table za parking, ki so ponavadi na 500,200, ter 0m pač prečrtane, sam vhod na parking pa zaprt z varnostnimi količki oz opozorilnimi tablami), ne pa da vse skupaj izgleda kot ukinjen parking, ki je ves zaraščen, ter neurejen (čeprav, ko so tisti dnevi, ko je res gužva, vidiš marsikoga, ki se šverca).
Prijavljen

73 de S54Y

Da si šofer, ne rabiš biti nor....

....pomaga pa!
Matej R
Sopotnik
*
Objav: 297

« Odgovor #14 : 14.07.2007, 01:08 »

vidiš marsikoga, ki se šverca

To je po mojem ena velika črna luknja v zakonu ali kako bi temu lahko reku. Kaj naj narediš, če se MORAŠ ustavit, bodisi zato ker imaš polne ure, maš 15/30/45 minutno pavzo, ali zato ker ti tvoje oči enostavno ne nesejo več in veš da se tako ne moreš več peljat, moraš naslonjalo položit(če imaš to možnost) in zdremat za 15 minut potem se malo sprehodit in mogoče na wc, pa kej spit, pa boš spet lahko vozu 8h(naprimer). Samo če se še iz avtoceste ne pripelješ pa že vse stoji, na izvozu ravno tako, ko/če prideš mimo imaš srečo da si prišel mimo. In vsa parkirišča se začno polniti že ob 18.00, do 20.00 so natrpana. Kozina je skoraj premajhna, Derivat v Postojni je vsak večer nabito poln, Lom, Ravbarkomanda, Barje, Lukovica, in še marsikater parking bi potreboval še vsaj kletno in 1. etažo garažne hiše za tovorna vozila.
Naredili večjih parkirnih površin  pa verjetno ne bodo, ker želijo tovor spravit iz ceste, kamorkoli drugam, najreje bi imeli teleport, ali pa železnico, samo tu bi pa potem prispeli na naslednjo postajo in hkrati končno - politika.
Prijavljen

Nikjer v svetem pismu ne piše, da plina ne smem pohodit do konca!
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #15 : 14.07.2007, 11:10 »

Moja praksa po Nemčiji so v veliki večini le autohofi, sploh pa tam po 9-ti, 10-ti uri zvečer več nimaš kaj iskati na navadnih parkingih.
Ta teden iz četrtka na petek ponoči sem tudi jaz pauziral na rasthofu Spessart. Ob dveh ponoči sem se nekako čudežno prebil do parkinga in ga mojstrsko vzvratno parkiral v "boks" ki je bil prost. Skoraj si upam trdit, da je bilo več osebnih in teh turističnih prikoličarjev na parkingu, kot pa kamionov! angry angry
Saj sem si lepo splaniral,da v 4 urah in pol pridem do autohofa Wertheim, pa me je krepko presenetil 15 kilometerski "stau" pri Aschafenburgu! dry Ob enih ponoči! Neverjetno! Tako,da sem moral z petimi urami vožnje prisilno ustavit na Spessartu.

Se pa v Nemčiji na veliko govori,da bojo začeli kasirati parkirnino tudi za ta navadna počivališča ob avtocesti in ta denar namenili gradnji novih parkirišč in avtohofov!

Nekaj me še zanima....A je tisto novo parkirišče pri Munchnu (Vaterstetten) že odprto?
Prijavljen

Iztok Jeza
Gost
« Odgovor #16 : 14.07.2007, 13:44 »

Nekaj me še zanima....A je tisto novo parkirišče pri Munchnu (Vaterstetten) že odprto?

V smeri proti Salzburgu misliš? V četrtek zjutraj sem tam videl ogromen parking, poln kamionov,torej je verjetno že predan v uporabo.
Prijavljen
Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #17 : 09.09.2007, 17:52 »

No zanimiva tema ki je že dolgo na forumu in sem jo šele zdaj opazil

Mja, ko vozim anglijo ponavadi parkiram na istih počivališčih.

Prvo pavzo ko grem iz sloveniji delam ko pridem na A3 na 80. izvozu kjer stoji izven AC "mali hof" - če mu lahko tako rečemo saj se ne pobira parkirnina, parkinga je pa vedno za 20 ali 25kamionov. Res da so boxi majhni se da parkirati in vedno je plac, tudi ponoči...
Zdaj ko sem vam to povedal, ga verjetno ne bo več.

Drugo pavzo... delam v Ostendah kar v luki, če pa grem v nedeljo zvečer naprej, prvo na Samerbergu, potem pa v belgiji na E40 po Liegu na 30. izvozu ogromen parking za najmanj 60kaminov. R. De Hesbaye se imenuje pumpa in je ni na navigaciji. Je zastonj parking in  imajo free tushe ter dobro restavracijo a je draga... Poleg tankanja dobite 0,03 cente na liter nafte povrnjeno v eurima :)

Drugače pa mislim da v Sloveniji tisti ki je pameten in ima denar, bi naredil kakšen velik hof in bi z parkirnino 5eur odlično služil. Če bi sam imel denar bi se verjetno tega lotil. Kajti prostega zemljišča okoli avtoceste je več kot preveč. Samo kaj ko se na to nihče ne spomni, oziroma to pristojni tudi ne dovolijo.
Kar se tiče nemčije, je katastrofalno dobiti frei parking po 19.uri. Vsaj na A3 je prekleto malo parkirišč. Bo treba začeti uporabljati A6  :)
Prijavljen
Iztok Jeza
Gost
« Odgovor #18 : 09.09.2007, 17:54 »

Bo treba začeti uporabljati A6  :)

A ti je le kapnilo... lol lol lol
Prijavljen
Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #19 : 09.09.2007, 20:15 »

Veš da!

Pa izgleda da je tam še polno slovencev poleg vseh vzhodnjakov ki uporablja to A6.
Prijavljen
Iztok Jeza
Gost
« Odgovor #20 : 09.09.2007, 20:22 »

Vzhodnjake najdeš v glavnem na A2 med Berlinom in Hannovrom, če se ti že kolca po njih wink

Pa še malo resneje - pred časom mi je v roke prišla neka nemška revija o transportu, v kateri sem prebral da bo v Nemčiji v kratkem neko ameriško podjetje začelo graditi autohofe. In to v pravem ameriškem stilu - pravo malo mesto ob autobahnu. Če to revijo še kje najdem, bom postregel z bolj natančnimi podatki, je pa bilo govora o kar nekaj hektarjih zemljišča, mislim da nekaj čez 1.000 parkirnih mest za tovornjake ter 300 za osebne avtomobile, 30 mest za tankanje, zaposlenih bi naj bilo 300 ljudi, ki bi nudili kompletne storitve - trgovina, restavracija, pralnica, frizerija... Prvi takšen autohof bi se naj začel gradit letos ali drugo leto na A7, pozneje pa še na A1.
« Zadnja sprememba: 09.09.2007, 20:28 Iztok Jeza » Prijavljen
Matej Ferencek
Voznik
*
Objav: 741

M_E_R_C_E_D_E_S

« Odgovor #21 : 10.09.2007, 18:42 »

Mislim, da bi nekaj takega kar fajn popestrilo življenje na cesti (oz. ko parkiraš), razbremenilo probleme s parkiranjem in seveda vsaj nekaj luksusa za šoferja ko parkira.
Slovenija pa zgodba za sebe, ne bi se rad zmotil toda na enem parkirišču v Sloveniji je že nekaj let vse nasipano zraven že obstoječega parkirišča ampak enostavno ga ne dokončajo (asfalt, črte,..).  shake

LP Matej
Prijavljen

Gasa le gasa, saj ravna je trasa!!
Mercedes - Benz, Auf Achse

Pajo Legenda
just_a_girl87
Voznica - Študentka

Objav: 152

You were born an original. Don't die a copy.

« Odgovor #22 : 11.09.2007, 20:18 »

/.../potem pa v belgiji na E40 po Liegu na 30. izvozu ogromen parking za najmanj 60kaminov. R. De Hesbaye se imenuje pumpa in je ni na navigaciji. Je zastonj parking in  imajo free tushe ter dobro restavracijo a je draga... Poleg tankanja dobite 0,03 cente na liter nafte povrnjeno v eurima :)

Ja za parking je res fajn pumpa ker maš mir (če izvzamem vse tiste slovake, bolgare in čehe, ki te ponavadi okupirajo) in tisti povrnjeni centi za nafto se kar lepo naberejo in zaokrožijo, da maš potem za kakšen shopping v Real-u oz. Aldi-ju cool Restavracija je pa tko...Nataša je notr sicer prjazna, tiste papige tut, ostalo je pa...po belgijsko. grin  rolleyes Kar se pa tuša tiče pa me živa duša ne spravi v tiste zunaj, ki so zastonj, raj dam tisti evro in grem tam v restavracijo, kjer so res fenomenalni tuši, predvsem pa čisti.

Drugače pa mislim da v Sloveniji tisti ki je pameten in ima denar, bi naredil kakšen velik hof in bi z parkirnino 5eur odlično služil. Če bi sam imel denar bi se verjetno tega lotil. Kajti prostega zemljišča okoli avtoceste je več kot preveč. Samo kaj ko se na to nihče ne spomni, oziroma to pristojni tudi ne dovolijo.

V Sloveniji bi blo nekaj podobnega kar precej potrebno, ampak z našega velecenjenega DARS-a so mi nekaj časa nazaj odgovorili, da tega zaradi določenih internih razlogov zaenkrat še ne morejo dovolit.  sarcy In potem smo to idejo opustili. Še vedno pa upam, da določene stvari ne bodo večno v državni pristojnosti oz. da bodo kakšne stvari delovale tudi na zaupanju investitorjem in tistim z idejami, ampak verjetno je do te stopnje avtonomije in povezanosti še (pre)daleč...
« Zadnja sprememba: 11.09.2007, 20:38 Katarina Obranovič » Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
admin1
Gost
« Odgovor #23 : 13.09.2007, 18:58 »

Citat:
Ah, Španija...

Je pa na relaciji Venlo - Eindhoven v kraju ASTEN še en autohof, ki se vidi z AC...na pogled super zadeva.
Prijavljen
Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #24 : 14.09.2007, 19:56 »

@Katarina: Ja, za tuse sem mislil tistega v restavraciji. V zunanjem tako al tako vedno tece mrzla voda...hehehe.
Prijavljen
Gašper Bajc
Voznik

Objav: 54

« Odgovor #25 : 29.09.2007, 09:46 »

a vi rabite parkinga  rolleyes kaj pa je to grin to mam srečo da če že počivam da vam velikim polžim nezasedem veliko prostora blush lepo se mjte pa se tipkamo drug tedn grem napadat irsko  cool
Prijavljen

ceni to kar maš, saj k enkat tega nimaš je propozno da bi cenil!!!
Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #26 : 05.10.2007, 22:54 »

A še nis pršu domov??? Hahhaha. Upam da te ni Ira ugrabla z robo  :)

Jst grem pa naslend tedn na Škotsko, pa že razmislam kje bom spal v anlgiji   sick
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

« Odgovor #27 : 06.10.2007, 08:12 »

A še nis pršu domov??? Hahhaha. Upam da te ni Ira ugrabla z robo  :)

Jst grem pa naslend tedn na Škotsko, pa že razmislam kje bom spal v anlgiji   sick
Placa dost, sam odvisn kako ti bo z uram zneslo oz. do kje, drugač pa mal previdnosti res ni odveč, to pa drži za tist otok...
Prijavljen

Ko izgubiš spomin, pogum, ko nehaš sanjati, ko se zaveš, da ne boš nikoli najboljši, ko izkušnje ubijejo ideje, ko navada uduši radovednost, ko razum postane zmeda živih in priminulih množic, ko se zavedaš, da ne boš nekaterih stvari nikoli mogel, vedel ali znal...Takrat pridejo in ti povedo, da si pravkar dozorel in da končno lahko začneš živeti.
Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #28 : 06.10.2007, 16:29 »

Ravno včeraj, ko sem v Gornji Radgoni nalagal za Škotsko me je šofer od Rojkota opozoril z mailom ki sem ga prebral...

Ministrstvo za zunanje zadeve opozarja, da so angleški policisti ustavili par slovenskih avtoprevoznikov in naj bi jih večina imela preveč ur! In na podlagi tega so nas vzeli pod drobnogled! Toliko v vednost...
Prijavljen
Dejan Klarić
Sopotnik

Objav: 30

Crazzywak

« Odgovor #29 : 03.11.2007, 16:19 »

Zivjo

Mene zanima ce kdo kaj ve kje sa da parkirati sleperja blizu WEMBLEY stadiona

Hvala
Prijavljen
Simon
Voznik

Poštar

« Odgovor #30 : 03.11.2007, 23:12 »

Ta teden sem bil prvič na Poljskem. Kje se ustavljate, parkirate?
S kolegom sva se dobila na M50 pred Varšavo, prva Shell pumpa.
Prijavljen
admin1
Gost
« Odgovor #31 : 04.11.2007, 15:00 »

Zivjo

Mene zanima ce kdo kaj ve kje sa da parkirati sleperja blizu WEMBLEY stadiona

Hvala

Alo,

jaz sem nalagal 200 metrov od Wembleya (ena paleta 60 kil) in je bore malo placa za parkirat...spravil sem se na plocnik in prenocil...
Prijavljen
Dejan Klarić
Sopotnik

Objav: 30

Crazzywak

« Odgovor #32 : 04.11.2007, 17:08 »

se pravi da ni placa A te nc niso policaji kontroliral ker si parkiral na plocniku.A je kje bliz kaksna bencinska k prides dol iz M4 ali je mogoce kaksen parking na A406. Ker jest rabm parking za ene 4 ure dokler nebo konc tekme

HVALA
Prijavljen
admin1
Gost
« Odgovor #33 : 04.11.2007, 17:15 »

Malo bolj vstran od samega Wembleya mislim da poleg te A406 mas Tesco se mi zdi...tam bi ga eventuelno lahko pustil...samo ne vem kako so Anglezi glede tega...
Prijavljen
Štopar
Voznik
*

ŠTOPAR

« Odgovor #34 : 04.11.2007, 17:44 »

Sploh ponoči nikakor ne priporočam parkiranje na pločniku ali na nezavarovanem parkirišču. Najmanj kaj ti naredijo je to,da ti zrežejo cerado!

To je že stalna praksa v Angliji.
Prijavljen

admin1
Gost
« Odgovor #35 : 08.11.2007, 21:50 »

Sploh ponoči nikakor ne priporočam parkiranje na pločniku ali na nezavarovanem parkirišču. Najmanj kaj ti naredijo je to,da ti zrežejo cerado!

heh...4x do sedaj bil v Angliji, spal vsepovsod, vse ostalo celo...v roku 14 dni pa so nam zrezali v HOLANDIJI!!!! obe ceradi...na eni ena lunica, na drugi 4!!!! VELIKE LUNE zapored....
Prijavljen
just_a_girl87
Voznica - Študentka

« Odgovor #36 : 08.11.2007, 22:56 »

heh...4x do sedaj bil v Angliji, spal vsepovsod, vse ostalo celo...v roku 14 dni pa so nam zrezali v HOLANDIJI!!!! obe ceradi...na eni ena lunica, na drugi 4!!!! VELIKE LUNE zapored....

Maš srečo, tako da hitro potrkaj! Glede parkiranja na pločniku za čas tekme pa je tko, da če maš karto, da pokažeš policaju, pa še mal se nardiš enga res fajn angleškega fana, pol je kul (preverjeno! -edin če nabašeš na kakšnega kretena, ampak v Angliji je to kr težko), največ kar se ti lahko zgodi je prerezana cerada. Drgač pa pri Tescu, kot je že Luka omenil, je pa najboljša varjanta in noben ti ne bo težil.

LP
Prijavljen

Zoran Hrovat
Gost
« Odgovor #37 : 09.11.2007, 11:53 »

Ne bo težil, samo prej preveri, da na izhodu ne potegnejo kakšne ketne ali pa da imajo rampe, za zaprtje parkirišča... potem bo kriza ven prit.
Prijavljen
Scotty 73
Voznik
*
Objav: 680

Mercedes-Benz

« Odgovor #38 : 18.11.2007, 11:29 »

Prvič za Litvo in prvič nekaj ukradenega z kamiona. No naj malo podrobneje opišem kako je bilo. Zvečer ob 20h z očetom prestopiva mejo Polska-Litva in ravno takrat se nam isteče delovni čas. Ni nama preostalo nič drugega, kot da delava pavzo v mejnem terminalu, ki se plača. Zjutraj, ko sva se zbudila obvezno okoli kamiona pregledat če je vse ok. Opazil sem, da manjka kabel za elektriko in da je kabel za zrak precvikan.

No to so moje izkušnje z Carinskimi parkingi.

Lp!
Prijavljen

ANTENNE bayern
Actros ---> The road goes on forever, and the party never ends...
David Hren
Voznik

Objav: 15

« Odgovor #39 : 13.01.2008, 12:26 »

Zdravo

Največji Truck Stop na svetu IOWA 80(naj bi bil),
no pa se eden manjši.

http://www.iowa80truckstop.com/

http://www.cafe27truckstop.com/index1.html

* Ameriški avtohof.jpg (86.55 KB, 640x512 - ogledov 529 .)

* Največji avtohof na svetu v Ameriki IOWA 80.jpg (70.65 KB, 640x512 - ogledov 551 .)
Prijavljen

David Hren
Strani: [1] 2   Gor
Natisni
Pojdi na: